/Kocie legowisko – unikatowy element wyposażenia wnętrza
Legowisko dla kota

Kocie legowisko – unikatowy element wyposażenia wnętrza

Legowisko to jedno z głównych składowych kociej wyprawki. Kluczowym czynnikiem podczas jego wyboru powinny być upodobania do sposobu spania zwierzęcia. Legowisko powinno się także ładnie prezentować, ponieważ będzie stanowić niejako element wyposażenia wnętrza.

Legowisko dla kota – konieczne akcesorium

Legowisko to akcesorium, w które powinien się wyposażyć każdy opiekun kota. Mimo że te zwierzęta potrafią zasnąć w różnych miejscach, powinny mieć zapewnione posłanie, gdzie będą mogły wygodnie odpocząć i zregenerować się. Szeroka oferta kocich legowisk znajduje się na stronie https://fera.pl/legowiskodlakota/. Wybór jest naprawdę duży, dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na aspekt wizualny i tak dopasować legowisko, aby idealnie komponowało się ze stylistyką mieszkania. Jest to dość ważne, biorąc pod uwagę fakt, że większość kotów najczęściej drzemie w miejscach, gdzie przebywają inni domownicy.

Kocie legowisko – designerskie akcesorium

W sklepach zoologicznych oprócz tradycyjnych legowisk dla kota spotkać można coraz częściej modele designerskie, które z powodzeniem staną się ozdobą wnętrza. Doskonałym przykładem jest legowisko w formie namiotu tipi. Ucieszy się z niego każde zwierzę lubiące prywatność. Przez swój nietypowy wygląd namiot tipi idealnie wkomponuje się niemal do każdej przestrzeni. Co więcej, dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu jeszcze łatwiej można dopasować go do zastanej stylistyki. W skład namiotu wchodzi wygodna poducha z antypoślizgowym spodem uniemożliwiającym przesuwanie się, namiot, stelaż sosnowy, wstążka do związywania kijów.

Nowością jest legowisko dla kota w formie hamaku wykonanego z bawełnianego, grubego sznurka, czyli tzw. makramy. Hamak mocuje się do sufitu. W zestawie znajduje się poduszka w kolorze dopasowanym do koloru plecionki. Takie rozwiązanie doceni każdy, kto lubi rzeczy wykonane ręcznie. Legowisko z makramy idealnie wkomponuje się we wnętrze w stylu rustykalnym, boho, ale i nowoczesnym czy klasycznym.

Legowisko jako element wyposażenia wnętrza dostępne jest również w postaci przestrzennych stalowych ozdób ściennych z filcowym wypełnieniem. Taka konstrukcja nada pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Hamak, nie dość, że będzie doskonałym miejscem odosobnienia i obserwatorium, to również atrakcyjnie wygląda. W dużych pomieszczeniach dobrym pomysłem jest zamontowanie kilku ozdób, tworząc geometryczną aranżację przestrzeni.

Legowisko dla kota wkomponowane w regał

Niezwykle pomysłowym rozwiązaniem jest wielofunkcyjny regał z wkomponowanym legowiskiem i opcją drapaka dla kota. Stworzony został z myślą o kocie i jego właścicielu. Mebel posiadać może różne formy, lecz najczęściej spotykany jest w stylu industrialnym. Cechują go zatem geometryczne kształty i prostota. Regałowe półki można wykorzystać na wiele sposobów. W zależności od potrzeb kota jego legowisko może być umieszczone na dolnych lub wyżej położonych półkach, co daje możliwość obserwacji otoczenia z wysokości. Boki mebla stanowią wymienne panele do drapania. Taki regał to dodatkowo stymulująca przestrzeń do zabawy i eksploracji. Poszczególne poziomy oferują wiele możliwości wspinania.