/Kolorowa kanapa do salonu – hit czy mit? Sprawdź nasze najmodniejsze aranżacje pokoju dziennego!

Kolorowa kanapa do salonu – hit czy mit? Sprawdź nasze najmodniejsze aranżacje pokoju dziennego!

Aranżacje salonu to jedne z najważniejszych zagospodarowań każdego domu i mieszkania. W końcu to w salonie spędzasz największą część swojego wolnego czasu. Salon służy do odpoczynku, wspólnego spędzania czasu z rodziną oraz organizowania spotkań z przyjaciółmi. Warto zatem zadbać o to, by był on wyjątkowy. Jednym z ciekawych sposobów na stworzenie nietypowego stylu wnętrza jest ustawienie kolorowej kanapy do salonu. Podpowiadamy, jaka kanapa będzie najlepsza.

Jak kolorowe sofy mogą odmienić Twój salon?

W każdym salonie potrzebne jest miejsce do wypoczynku. Ustawia się zatem meble tapicerowane, sofy, kanapy oraz narożniki. Dzięki takim elementom wypoczynek jest komfortowy. Do salonów niezwykle często wstawia się zestawy wypoczynkowe, kanapę lub sofę oraz jeden albo dwa fotele.

W większości przypadków kanapy lub sofy mają jasny kolor tapicerki. Często do nowoczesnych wnętrz wstawia się szare lub beżowe meble wypoczynkowe. Dzięki temu salon zachowuje swój minimalistyczny wydźwięk. Ciemny mebel charakterystyczny jest z kolei dla nowoczesnych, modnych i agresywnych wnętrz.

We wnętrzach króluje biel i szarość. Często jednak takie minimalistyczne zagospodarowanie jest nudne i monotonne, dlatego poszukuje się ciekawych sposobów na wyposażenie wnętrz. Do aranżacji warto wtedy wprowadzić kolorowe kanapy. To niebanalne i praktyczne rozwiązanie do Twojego salonu, które pozwoli ożywić każdą aranżację. Połączenie białych lub szarych ścian z mocnym akcentem kolorystycznym kanapy może dać naprawdę niesamowity efekt.

Kolorowa sofa lub barwna kanapa sprawią, że wnętrze stanie się bardziej energetyczne. Zdecydować się możesz na bardzo jaskrawe barwy lub coś bardziej stonowanego. Nie bój się eksperymentować i przebierać w dostępnych kolorach! Atrakcyjne sofy i kanapy znajdziesz w popularnych sklepach meblowych — modne i wyjątkowe rozwiązania czekają!

W jakich wnętrzach kolorowa sofa sprawdzi się najlepiej?

Kanapa lub sofa do salonu powinna być miejscem przede wszystkim wygodnym i praktycznym. Ważna jest także estetyka. Kolorowe kanapy i sofy będą zdecydowaną dominantą we wnętrzu, dlatego zadbaj o to, by ich kolor był odpowiedni.

We wnętrzach klasycznych warto postawić na ciepłe barwy. Sofy mogą być żółte, pomarańczowe lub czerwone. Bardziej stonowane aranżacje skorzystają z modeli, których tapicerka będzie utrzymana w brązach. Nowoczesne salony z kolei będą pięknie wyglądać wtedy, gdy stanie tam sofa w błękitnym lub zielonym kolorze.

Możesz zdecydować się na przeróżne warianty, pamiętaj jednak, by wybrany kolor powtórzyć później w innych miejscach w pomieszczeniu. Unikaj też używania kilku kolorów naraz. Zbyt wiele barw w salonie może stać się przytłaczające. Wnętrza będą wydawały się zagracone, a wzrok odwiedzających szybko poczuje się zmęczony. Lepiej wybrać jeden kolor i wokół nieco tworzyć całą aranżację.

Jakie dodatki należy zakupić, by kolorowe kanapy mogły być najatrakcyjniejsze?

Atrakcyjne pomieszczenie to nie tylko meble. Zadbaj również o dobre dodatki. Przede wszystkim postaw na poduszki. Ich kolorystyka powinna nawiązywać do barw kanapy, zdecyduj się jednak na nieco inny odcień — jaśniejszy lub ciemniejszy. Dzięki temu kanapa nie zleje się w jedno z poduszkami. Podobnie sprawa będzie się miała z kocami. Gruby, ale miękki pled stanowczo ociepli wnętrze.

Zwróć uwagę również na ściany. Przestrzeń udekoruj odpowiednimi dodatkami w nawiązaniu do wybranej kolorystyki. Sprawdzi się tu obraz utrzymany w danej palecie barw lub kolorowe ramki na zdjęcia. Jeśli stawiasz na nowoczesne, ekologiczne wnętrza, ocieplić wnętrza możesz plecionkami lub makramami — zawieś je na ścianie, a efekt będzie niesamowity.

Mieszkanie i dom ożywić też warto roślinami. Kolor możesz w tym przypadku powtórzyć na osłonkach doniczek. Popularne są też dekoracje w formie rzeźb lub wazonów. W przypadku dodatków pamiętaj o tym, by nie nadużywać ich w przestrzeni.

Brakuje Ci pomysłów? W Internecie odnajdziesz inspiracje, które pomogą Ci zaprojektować Twój własny salon. Popularne i sprawdzone pomysły czekają.