/Korzyści stosowania pomp ciepła w domu

Korzyści stosowania pomp ciepła w domu

Popularność pomp ciepła w ostatnich latach znacząco wzrosła. Jest to efekt większej świadomości społeczeństwa w kontekście dbania o środowisko oraz rosnących kosztów ogrzewania klasycznymi metodami. Inwestycja sama w sobie wiąże się z trzema kluczowymi hasłami: Ekologia Oszczędność Komfort. Wybierając pompy ciepła na główne źródło ogrzewania domu, rozpoczynacie nie tylko drogę ku niższym rachunkom, ale również stawiacie świadomy krok w kierunku troski o naszą planetę.

Pompy ciepła, a ekologia – redukcja emisji CO2 oraz śladu węglowego

Oprócz funkcji grzewczych, pompy ciepła są bardzo dobrym sposobem dbania o środowisko, a szereg pozytywnych aspektów wynikających z inwestycji mówi sam za siebie.

Znaczna redukcja emisji gazów cieplarnianych to główny powód z racji, którego pompa ciepła jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.

 • Obniżenie emisji CO2 o około 20% względem kotłów gazowych,
 • oraz brak spalin szkodliwych dla otoczenia

to niepodważalne korzyści wynikające z wyboru owego źródła ciepła.

Najwyższa klasa energetyczna to kolejna kwestia wyróżniająca pompy na tle alternatywnych rozwiązań.

 • A++ w przypadku powietrznych,
 • oraz A+++ dla gruntowych pomp ciepła

sprawiają, że mogą się one cieszyć większą efektywnością w stosunku do tradycyjnych kotłów.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest ostatnim przykładem pozytywnego wkładu w ochronę środowiska poprzez montaż pompy ciepła.

 • Około 75% energii grzewczej pochodzącej z otoczenia,
 • oraz możliwość wykorzystania paneli fotowoltaicznych w ramach pozostałych 25%, które stanowi energię napędową, są w stanie zredukować emisję CO2 do minimum, pozyskując tym samym praktycznie cala energię z odnawialnych źródeł.

Wpływ pomp ciepła na domowy budżet

W tym przypadku spore znaczenie ma fakt, iż Unia Europejska, a dokładniej jej polityka względem branży OZE znacząco wspiera wszelkie tego typu inwestycje.

Szereg funduszy unijnych to tylko jeden ze sposobów skutecznego oszczędzania na instalacji pompy. Oprócz dofinansowań możemy wyróżnić również:

 • Niższe koszty eksploatacji w porównaniu do klasycznych kotłów nawet o 45%.
 • Z racji pozbycia się kosztów związanych z kominem, instalacją gazową, kotłownią i magazynami opału sam montaż generuje bardzo niskie koszty.
 • Dodatkowo cała inwestycja amortyzuje się już po kilku latach, a trwałość dolnego źródła ciepła wynosi zazwyczaj powyżej 50 lat w przypadku pompy gruntowej.
 • Oprócz tego pompa ciepła zwiększa również wartości nieruchomości.

Pompa ciepła – komfort na lata

Nie licząc walorów ekologicznych oraz finansowych pompa ciepła to przede wszystkim komfort i uniwersalność użytkowania. Samo urządzenie zarówno ogrzewa, jak i chłodzi pomieszczenia, a w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym stanowi bardzo efektywne źródło ciepła przekładające się na ponad 95% zadowolenia użytkowników.

 • Łatwość w obsłudze,
 • bezpieczeństwo mieszkańców,
 • brak generowanego hałasu w trakcie pracy.

To wszystko zalety wyboru pompy ciepła wpływające na komfort codziennego życia, który warto zapewnić sobie za pośrednictwem autoryzowanych sprzedawców takich jak – Heiztechnik, który w swojej ofercie ma cieszące się zaufaniem pompy marki Calla Verde.