/Kredyt gotówkowy na remont domu? Szybka gotówka na remont home office

Kredyt gotówkowy na remont domu? Szybka gotówka na remont home office

W czasie pandemii pracujesz z domu? Sięgnij po kredyt gotówkowy i wyremontuj domowe biuro. Dzięki kilku prostym zabiegom stanie się nie tylko funkcjonalne, ale także wygodne i komfortowe. Jak wybrać kredyt, który pomoże zrealizować plany i nie obciąży portfela?

Na skutek pandemii COVID-19 Polacy spędzają w domach zdecydowanie więcej czasu niż przed jej wybuchem. Własne cztery kąty pełnią dziś rolę biur, restauracji, sali zabaw czy centrów rozrywki. Większa ilość czasu w połączeniu z potrzebą podniesienia komfortu codziennego funkcjonowania sprzyjają… remontom. Chcesz wyremontować wnętrze, ale nie masz oszczędności, które pozwolą sfinansować prace? Sięgnij po tani kredyt gotówkowy. Kto może go otrzymać? Jak wybrać ten, który pomoże zrealizować plany i nie obciąży portfela?

Kredyt gotówkowy, czyli?

Kredyt gotówkowy to kredyt bankowy przeznaczony na dowolny cel konsumpcyjny. Pozyskane z niego pieniądze możesz więc spożytkować w preferowany przez siebie sposób, bez konieczności informowania o tym banku. Jeśli zaciągniesz kredyt gotówkowy na remont domu, możesz przeznaczyć fundusze na zakup materiałów budowlanych (np. farb, tynków), akcesoriów (pędzli, wałków etc.), mebli i wyposażenia (np. nowego biurka i wygodnego fotela biurowego) czy na sfinansowanie samych prac.

Dostępne kwoty i okresy spłaty

W zależności od konkretnej oferty kwoty kredytów gotówkowych wynoszą z reguły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a okresy spłaty — od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Czasem zdarza się, że banki oferują atrakcyjniejsze warunki swoim klientom, definiowanym zazwyczaj jako osoby posiadające w danym banku ROR. Dobrym przykładem może być tu Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Jego klienci, którzy sięgną po Mistrzowski kredyt gotówkowy, mogą pożyczyć nawet 65 000 zł (dostępna dla nowych klientów kwota finansowania to 35 000 zł).

Kto może dostać kredyt gotówkowy na remont domu?

To, jakie wymagania musi spełnić przyszły kredytobiorca, zależy od konkretnego banku, a nierzadko także od konkretnej oferty kredytowej. Jako standard można jednak przyjąć, że kredyt gotówkowy może otrzymać osoba:

  • pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych;
  • mieszkająca w Polsce;
  • dysponująca dowodem osobistym i numerem PESEL;
  • posiadająca źródło dochodów i wymaganą przez bank zdolność kredytową. To właśnie zdolność kredytowa warunkuje decyzję kredytodawcy oraz dostępną kwotę finansowania.

Jak wybrać kredyt na remont domu?

Aby kredyt na remont domu pomógł zrealizować plany i nie obciążył portfela, powinien być przede wszystkim tani i łatwy w obsłudze. Dodatkowym walorem będą także dodatkowe korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy świadczenia. Zanim podpiszesz umowę z bankiem, porównaj dostępne na rynku oferty. Szczególną uwagę zwróć na:

  • koszty kredytu gotówkowego. Wyznacznikiem atrakcyjności ekonomicznej kredytu gotówkowego nie jest wartość oprocentowania, ale RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa procentowania. RRSO zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie, ale także koszt prowizji, ewentualnego ubezpieczenia i wszystkich dodatkowych opłat okołokredytowych. To właśnie RRSO w praktyce pokaże, ile w ciągu roku zapłacisz za pożyczone środki;
  • możliwość zawarcia umowy bez konieczności wizyty w oddziale. Dziś w czasie pandemii COVID-19 troska o zdrowie to jedna z najważniejszych wartości. Aby ochronić siebie i swoich bliskich, znajdź bank, który pozwala zrealizować formalności (nie tylko złożyć wniosek) przez internet lub telefon, bez konieczności wizyty w oddziale;
  • gwarancję stałego oprocentowania. Wybierając kredyt gotówkowy z gwarancją stałego oprocentowania, zachowasz pewność, że kwota raty nie wzrośnie;
  • dodatkowe usługi stworzone z myślą o komforcie kredytobiorców. Może być to np. pakiet usług bankowych z bezpłatnym dostępem do dokumentacji kredytowej czy przypomnienia SMS (np. o dacie i wysokości najbliższej raty czy potwierdzające wpłatę na umowę oraz jej spłatę).