/Kuchnia, która łączy sztukę z funkcjonalnością

Kuchnia, która łączy sztukę z funkcjonalnością

Nowy model marki ZAJC zdobył nagrodę Archiproducts Design Awards w kategorii kuchnia. Kuchnię MOVE określa płynność i dynamizm. Ruch elementów.

MOVE to kuchnia, której wprawiane w ruch elementy dają wizualny spektakl, odsłaniając ukryte wewnątrz brył funkcje. W całości wykończona marmurem wyspa przywodzi na myśl współczesne dzieło sztuki. Jej oryginalną formę kształtują krawędzie ustawione pod różnymi kątami. Mebel-obiekt zasadniczo składa się z dwóch części. Mniejsza z nich, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, płynnie odsuwa się, wyłaniając z wnętrza stół.

Z kolei wysoką zabudowę szaf cechuje minimalizm i funkcjonalność. Ich subtelną elegancję podkreśla ręcznie szczotkowany fornir, którym pokryte są drzwi kieszeniowe. W zabudowie umieszczono trzy sekcje wykończone kamieniem, który również został zastosowany w wyspie kuchennej. W części będącej strefą gotowania zamontowana jest płyta grzewcza oraz okap znajdujący się w obudowanej kamieniem półce. Za elektrycznie podnoszonym panelem z czarnego matowego szkła ukryta jest bateria do napełniania garnków oraz półki na przyprawy i rozmaite akcesoria. Kolejna sekcja mieści strefę zmywania z kamiennym zlewozmywakiem.

Tutaj również, za ruchomym panelem, znajdują się półki. Ostatnia sekcja to miejsce na piekarnik o szerokości 76 cm oraz półki z anodyzowanego aluminium.

Model MOVE zdobył nagrodę Archiproducts Design Awards 2023, która została wręczona 16 listopada w trakcie uroczystej gali w Studio Piu w Mediolanie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zdobycia tak prestiżowej międzynarodowej nagrody. Utwierdza nas ona w przekonaniu co do słusznego kierunku, jaki obraliśmy rozwijając naszą markę oraz o klasie naszych kuchni, które reprezentują światowy poziom – komentuje Justyna Zajc. Nagrody Archiproducts przyznawane są od 2016 roku, a w skład jury wchodzą wybitni projektanci i przedstawiciele świata designu o międzynarodowej sławie, jak Giovanna Castiglioni czy Kelly Wearstler.

Źródło: Zajc