/Lampy do salonu – jakie są współczesne trendy?

Lampy do salonu – jakie są współczesne trendy?

Właściwe oświetlenie salonu jest niezwykle istotne. Już w trakcie remontu, powinniśmy się zastanowić, jakie lampy wybierzemy. To właśnie od nich zależy efekt ostateczny. Idealne oświetlenie nada wnętrzu przyjemną atmosferę.

Jak zaprojektować oświetlenie w salonie?

Wybierając oświetlenie, zwróćmy uwagę na to, aby było stylowe i funkcjonalne. W ofercie możemy znaleźć oświetlenie sufitowe, ścienne, podłogowe i na stolik. Na suficie możemy zamontować żyrandole, lampy wiszące i plafony. Coraz chętniej wybierane są listwy praktyczne. Przede wszystkim są praktyczne. Jeśli właściwie je zamontujemy, będą niewidoczne dla oczu.

Lampy w salonie mogą emitować światło kierunkowe lub rozproszone. Różnią się kątem padania światła, intensywnością, ostrością i barwą światła. W niewielkich salonach niezbyt dobrze sprawdzą się tradycyjne żyrandole. Lepszym rozwiązaniem będą kinkiety i listwy LED. Emitują ciepłe i rozproszone światło. Możemy również wybrać oświetlenie punktowe (np. popularne halogeny). Będziemy mieć dużą swobodę w ustawianiu kierunku światła punktów, np. na sufit lub ścianę. Wspaniale doświetlają obrazy i zdjęcia. Wybierając odpowiednie oświetlenie, możemy stworzyć wyjątkowy klimat. Doskonale odpoczniemy i zrelaksujemy się w salonie nawet po ciężkim dniu. Pamiętajmy, by światło nas nie raziło i nie męczyło.

Jakie nowoczesne lampy wiszące wybrać do salonu?

Lampy wiszące wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale też funkcjonalnością. Są chętnie wybierane do salonu. Rynek lamp wiszących jest niezwykle zróżnicowany. Dlatego z pewnością znajdziemy model, idealnie dopasowany do naszego wnętrza. Jeśli salon jest wysoki i duży, śmiało zdecydujmy się na elegancki żyrandol. Może błyszczeć. Wybierając średnicę żyrandola, zwróćmy przede wszystkim uwagę na długość i szerokość salonu. Zobacz, co proponują producenci https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu. Wybierając oświetlenie, uwzględnijmy efekty świetlne. Zasada jest prosta. Im wyżej zawiesimy oprawę, tym większą powierzchnię oświetli. Weźmy pod uwagę nie tylko rozmiar oprawy, ale też kierunek światła. Jeżeli skierujemy go ku górze, otrzymamy wspaniały efekt rozproszonego światła.  Salon będzie równomiernie oświetlony. Jeśli oprawę skierujemy na boki, wnętrze będzie nierównomiernie oświetlone. Natomiast, gdy skierujemy go na dół, wizualnie obniżyć sufit. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się w niskim salonie, może nas przytłoczyć.

Kiedy wybrać lampy stojące do salonu?

Największą zaletą lamp stojących jest to, że możemy bez problemu je przenieść. Oryginalnie ozdobią wnętrze. Dzięki nim możemy wspaniale oświetlić różne strefy w salonie. Sprawdzą się idealnie, jeśli potrzebujemy światła do czytania lub oglądania telewizji. Dzięki nim możemy zaaranżować ciepłe, funkcjonalne i intymne miejsce. Łatwo dopasujemy je do nowego układu mebli. Mogą emitować rozproszone lub punktowe światło. Dopełniają oświetlenie salonu. Mogą świecić ku górze lub do dołowi. Doskonale pasują do fotela lub kanapy. Wtedy zwróćmy uwagę na to, aby były użyteczne. Funkcjonalna lampa ma regulowany klosz. Może być wyposażona w ściemniacz i dodatkowe ramię, które da się zgiąć. W zależności od tego, jaką lampę wybierzemy, może pasować do nowoczesnego lub tradycyjnego wnętrza. Podstawa lampy może być duża i oryginalna. Wtedy będzie stabilna, wytrzymała i odporna na uszkodzenie. Powinna być łatwa w czyszczeniu. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy któryś z domowników ma alergię na kurz i roztocza.

Nowoczesne listwy oświetleniowe do salonu

Nowoczesne listwy oświetleniowe dają dużą swobodę w aranżacji. Możemy je podzielić na listwy ścienne i sufitowe wyposażone w energooszczędne źródło światła LED. Takie oświetlenie wspaniale udekoruje wnętrze. Warto zwrócić uwagę na jakość listew oświetleniowych. Sprawdź tutaj różne rozwiązania https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/76-listwy. Najlepiej, aby były wykonane z solidnego styropianu EPS 200. Nowoczesne listwy są odporne na wodę, oleje i smary. Są wytrzymałe i wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ich montaż jest bezproblemowy. Możemy z nich wygodnie korzystać. Dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić na rachunkach za energię. Żarówki mogą nam służyć przez wiele lat.