/Łóżko – twój najważniejszy mebel

Łóżko – twój najważniejszy mebel

Nawet jeśli nie myślimy o tym na co dzień to każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest jakość naszego snu. Dobrze znamy dyskomfort i rozdrażnienie, które towarzyszy nam przez cały dzień po kiepsko przespanej nocy. Dlatego bardzo istotne jest to, aby stworzyć sobie odpowiednie warunki dla nocnego wypoczynku. Wpłynie to na nasze ogólne samopoczucie, wydajność oraz nastrój. Podczas snu, umysł i ciało się regeneruje, dlatego odpowiednia ilość czasu poświęconego na spanie przełoży się na lepsze zdrowie i więcej energii.

Podstawowy mebel do każdego domu

Wybór odpowiedniego łóżka i materaca to podstawa w urządzaniu sypialni. Można śmiało powiedzieć, że to najistotniejszy zakup kiedy urządzamy domowe wnętrze. Wiele osób zwraca uwagę na twardość materaca, ponieważ źle dobrany może generować bóle kręgosłupa. Najczęściej przy materacu widoczne są oznaczenia H2, H3, H4… gdzie im wyższa cyfra, tym bardziej twardy materac. Osoby z nadwagą lub otyłe powinny wybierać twarde materace, ponieważ ich kręgosłup nie jest wtedy tak obciążony. Łóżko to mebel, który przede wszystkim musi być praktyczny i funkcjonalny. Bierzemy pod uwagę rozmiar i materiał, z którego został wykonany. Nie chcemy jednak pomijać równie ważnej kwestii, jaką jest wygląd.

lozko-dalmar-jasnopopielate.jpg

Kliknij w powyższą grafikę i zobacz propozycje podobnych łóżek.

Estetyczne łóżko, które dobrze pasuje do całego wnętrza nada efektu spójności całej sypialni. Niezależnie od tego czy wybieramy łóżko dla osoby dorosłej czy dla dziecka, „najistotniejsza jest jakość i stabilna konstrukcja”, podpowiada Edyta Madej- Specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos.pl. Interesująco w pokoju dziecięcym mogą wyglądać łóżka drewniane kształtem przypominające domek. To duża frajda dla malucha. Obecność takiego mebla w dziecięcym pokoju zachęca do samodzielnego zasypiania, a nierzadko jest również częścią zabawy podczas dnia. Dzieci uwielbiają budować bazy czy domki ze swoim rodzeństwem. Takie drewniane łóżeczko w geometrycznym kształcie będzie więc rozwijało kreatywność.

Praktyczne i estetyczne łóżka

Osoby dorosłe często mają sprecyzowane oczekiwania odnośnie wyglądu mebli. Niektórzy zaś szukają inspiracji. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami prostoty czy oryginalnego wzornictwa, z pewnością znajdziemy dla siebie to, co wpisze się w nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność łóżka. Jeśli potrzebujemy szuflad na pościel czy na inne drobiazgi to warto najpierw przetestować mechanizm ich działania i to czy szuflady te są stabilne. Wygoda w użytkowaniu to bardzo ważny czynnik. Chcemy też, aby nasza sypialnia była łatwa w utrzymaniu czystości i dlatego wybieramy takie łóżko, którego elementy są łatwe w sprzątaniu.

Jak widać warto przemyśleć wiele aspektów. Zanim dokonamy zakupu, musimy dokładnie określić, co najlepiej wpisze się w nasze potrzeby. Dość istotna jest dla nas również cena, dlatego często szukamy rabatów cenowych lub wyprzedaży. W poszukiwaniu okazji nie warto zapominać o wysokiej jakości, która przełoży się na nasze zadowolenie oraz na żywotność mebla.