/Lustro do łazienki – na co należy zwracać uwagę?

Lustro do łazienki – na co należy zwracać uwagę?

Wybierając lustro do łazienki w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Przede wszystkim jest to pomieszczenie, w którym panuje wilgoć, więc lustro powinno być dostosowane do tego, aby nawet po wielokrotnym po wytarciu na szkle nie pozostawały smugi czy zacieki lub zarysowania.

Dobór lustra a łazienka

Niezwykle ważne jest określenie, jaki jest główny cel zamontowanego w łazience lustra. Jeżeli ma mieć przeznaczenie do wykonywania makijażu lub golenia, warto zadbać, aby jego rozmiar był dopasowany do miejsca nad umywalką. Powierzchnia użytkowa powinna być również odpowiednio oświetlona, szkło nie może odbijać światła zbyt bardzo. Może to powodować zniekształcanie obrazu.

Lustro do łazienki może być oprawione w ramę metalową, drewnianą lub być bez oprawy. Dobór rodzaju zależy do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Do nowoczesnych wnętrz bardzo pasują lustra „saute”, bez dodatków, z oświetleniem górnym, bocznym lub dookoła (może stanowić rodzaj obramowania). Wnętrza klasyczne czy w stylu vintage zostaną wzbogacone lustrami w ramach drewnianych lub mosiężnych. Styl fusion pozwala na łączenie różnych modeli. Do łazienki może być dobrane lustro w fantazyjnym kształcie (np. kropli, słońca czy nieregularnym obrysie) lub z kolorowym obramowaniem.