/Marmur we wnętrzach – gdzie pasuje?

Marmur we wnętrzach – gdzie pasuje?

Znany i ceniony od lat marmur kojarzony był z przepychem i bogactwem. Dziś powraca w innej odsłonie. Choć nadal bardzo ceniony, nie jest już traktowany jak materiał dla wybranych. Dużo większa dostępność surowca i niezliczone możliwości aranżacyjne sprawiają, że marmur zagościć może w każdym wnętrzu. Ważne tylko, by umiejętnie go połączyć z innymi dodatkami. Doskonały efekt będzie murowany!

Wykorzystanie marmuru a styl aranżacji

Choć nie kojarzymy marmurowych dekoracji z nowoczesnymi wnętrzami, to udane stylizacje pokazują, że jest to bardzo dobre połączenie. Szlachetny i naturalny marmur wkomponuje się idealnie zarówno w minimalistyczne i chłodne mieszkania, jak też aranżacje w stylu glamour czy art deco. Każdy styl pasuje do tego, żeby zastosować w nim marmur, wszystko zależy od ilości dodatków. Jeśli boisz się zaszaleć i położyć marmur na ścianie, pomyśl o mniejszych elementach. Marmur mimo charakterystycznego wzoru (widoczne żyłki) jest podatny na najróżniejsze połączenia aranżacyjne. Początkiem może być marmurowy stolik albo marmurowa designerska lampa. Nie bój się przełamać, a efekt na pewno Cię zaskoczy.

Zastosowanie marmuru w domu i przestrzeniach usługowych

Marmur wykorzystywany jest nie tylko w domach i mieszkaniach. Jego liczne zalety takie jak twardość, elegancki wygląd, oryginalna i niepowtarzalna barwa i wzór, czy odporność na ścieranie powodują, że jest bardzo popularnym surowcem. Od dawna stosują go świadomi jego elegancji restauratorzy i hotelarze, którzy wybierając np. marmurowe oświetlenie LED nadają splendoru i elegancji swoim lokalom. Wielkie, marmurowe schody, ściany marmurowe, przestronne hole, lśniące blaskiem łazienki, marmurowe parapety sprawiają, że czujemy się luksusowo i wyjątkowo. Jednak na taki luksus stać każdego i w każdym mieszkaniu mogą pojawić się zdobione marmurem elementy. 

Marmur nie tylko na podłogi

Zastosowanie naturalnych materiałów staje się coraz popularniejsze, stąd też powrót marmuru do wykończenia wnętrz. Lśniąca podłoga marmurowa, podkreślona ciekawą strukturą tego kamienia pięknie będzie wyglądać w dużych wnętrzach, idealna do mieszkań glamour. Jednak marmur może zdobić zarówno podłogi, jak i ściany. Wykorzystany zamiast tradycyjnych płytek nad blatem kuchennym, blat do kuchni z marmuru,  bądź marmur zdobiący ściany łazienki dadzą wyjątkowy i elegancki efekt. Marmur będzie też wyglądał stylowo, jeśli nie przesadzimy z ilością. Umiar jest równie ważny, jak sam materiał.

Designerskie lampy z marmuru – odrobina stylu i klasy w każdym domu

Marmur jako naturalny materiał zawsze był pożądany. Jego unikalność przejawia się też w tym, że nie sposób znaleźć identycznych elementów. Jest unikalny, przez co bardzo ceniony. Wszyscy, którzy pragną wnieść do własnego domu unikatowości i stylu mogą pomyśleć o ozdobach marmurowych. Lampy Abigali  z kolekcji Marble Stone to doskonały przykład jak wnieść do domu i innych przestrzeni nowoczesny design. Wiszące i ścienne lampy Abigali będą się przepięknie prezentować w każdym domu. Wystarczy dobrać odpowiedni model. 

W ofercie znaleźć można lampy pionowe oraz poziome. Świetnie komponują się w grupach, ale i same stanowią dużą wartość i podnoszą wygląd naszego wnętrza. Marble Stone to również kinkiety, które mogą uzupełnić główne oświetlenie w domu. Możliwy jest wybór odpowiedniego wariantu kolorystycznego marmurowej lampy, dzięki czemu łatwiej dopasować ją do wnętrza. Lampy Abigali wykonane są z marmuru w różnych odcieniach. Każda z nich to unikat. 

Warto rozważyć zakup nowoczesnej lampy marmurowej jeśli pragniemy wprowadzić ten szlachetny materiał do swojego wnętrza, a boimy się zmieniać od razu wszystko. Marmurowe lampy sufitowe doskonale współgrają z innymi elementami z tego surowca w przestrzeni, z czasem można więc pomyśleć o kolejnych zmianach.