/Masz paczkę do wysłania? Zamów kuriera InPost lub wybierz Paczkomat®!

Masz paczkę do wysłania? Zamów kuriera InPost lub wybierz Paczkomat®!

Nadawanie przesyłki jeszcze nigdy nie było tak proste, jak z InPost! Kiedyś nadawanie nawet najprostszej, najmniejszej paczki kojarzyło się ze sporym wysiłkiem. Teraz – wystarczy kilka chwil, aby zlecić nadanie online. Najważniejsze to oczywiście spakować przesyłkę w odpowiednie dla niej rozmiarem opakowanie. Następnie w aplikacji InPost Mobile lub opcji Szybkie Nadania wystarczy wprowadzić potrzebne dane przesyłki oraz rodzaj przesyłki, czyli jej wielkość. To bardzo ważne, by móc nadać paczkę. Jeśli wszystkie kroki zostały spełnione, udaj się do maszyny Paczkomat® InPost, a kurier dostarczy nadawcy paczkę w wybrane przez Ciebie miejsce. Wolisz, aby to kurier odebrał paczkę z domu? Zamów kuriera za pomocą usługi Manager Paczek, a Twoja przesyłka dotrze do celu. Dzięki platformie InPost możesz nadać paczkę z dowolnego miejsca bez konieczności wychodzenia z domu. Wybierasz sposób nadania, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Jak nadać przesyłkę do automatu Paczkomat® InPost?

  • Przygotuj przesyłkę do nadania pakując przedmioty w odpowiednie opakowanie. Pamiętaj o tym, aby zapakować je tak, by nie uległy zniszczeniu w transporcie i były poprawnie zabezpieczone.
  • Zmierz przesyłkę – wysokość, szerokość oraz długość, aby wybrać odpowiedni gabaryt. Pamiętaj, że maksymalna waga wynosi 25 kilogramów.
  • Dopasuj przesyłkę do odpowiedniego rozmiaru. Z InPost możesz wysłać przesyłkę w rozmiarze do max. 41 × 38 × 64 cm przez Paczkomat oraz do max. 50 × 50 × 80 cm kurierem.
  • Wybierz sposób, w jaki chcesz nadać paczkę: aplikację InPost Mobile, stronę Szybkie Nadania lub stronę Manager Paczek.
  • Następnie wybierz punkt nadania. Może to być Paczkomat InPost w wybranej lokalizacji, który będzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania lub innego, wygodnego dla Ciebie miejsca. 
  • Przesyłkę może również odebrać od Ciebie kurier. Ten sposób nadania sprawia, że nie musisz wychodzić nawet z domu. Zamów kuriera InPost, który odbierze od Ciebie przesyłkę. Wystarczy wybrać odpowiednie wymiary opakowań i opcję z odbiorem przez kuriera. Kurier przyjedzie we wskazane przez Ciebie miejsce w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • Kiedy wybierzesz formę nadania, należy wybrać formę odbioru. Wygląda to podobnie – możesz wybrać Paczkomat InPost wygodny dla odbiorcy lub podać jego adres, pod którym wraz z przesyłką pojawi się kurier. Wyszukiwanie punktów InPost wygląda dokładnie tak samo – na mapie, możesz również wpisać kod pocztowy i wybrać listę automatów Paczkomat, a następnie odpowiedni punkt.
  • Przesyłka trafi do odbiorcy w najkrótszym możliwym czasie. Zależy nam na jakości obsługi, a więc staramy się, by przesyłka dotarła najszybciej jak to możliwe, nawet zaledwie na drugi dzień od nadania. Wszystkie przesyłki kurierskie docierają najszybciej jak się da.

Proste nadania i odbiór przesyłki z InPost

Usługi kuriera InPost są bardzo proste. Co najważniejsze, cały proces jesteśmy w stanie zamknąć tak naprawdę w kilka minut. Nadać przesyłkę możemy dzięki aplikacji InPost, a także stronie internetowej. Co za tym idzie, możemy to zrobić z poziomu smartfona, tableta, czy komputera. Jeśli nadajemy przesyłkę korzystając z aplikacji InPost Mobile, nie musimy także drukować etykiety. To bardzo ważne, bo nawet nie każdy ma taką możliwość i często jest to problematyczne. Przesyłka z pewnością dotrze pod wskazany przez Ciebie adres.