/Matowa czerń w łazience – trzy różne aranżacje, trzy różne style

Matowa czerń w łazience – trzy różne aranżacje, trzy różne style

Matowa czerń to jedno z najpopularniejszych wykończeń w łazience. Jest elegancka, ponadczasowa i pasuje dosłownie wszędzie. Dowód? Trzy różne aranżacje, a każda prezentuje inne podejście do tego motywu. Poznajmy je!

Delikatny czarny akcent w kobiecej łazience

Oto niewielka łazienka w mieszkaniu w nowym budownictwie. Jest urokliwa i pełna kobiecego, fantazyjnego stylu. Za to wrażenie odpowiada fragment ściany wykończony tapetą z niezwykle modnym roślinnym wzorem. Doskonale koresponduje z nim lustro, którego nieregularny kształt inspirowany jest światem natury. Pozostałe ściany pokrywają płytki imitujące marmur o subtelnym rysunku szarych żył na jasnym tle. Z kolei podłoga wyłożona jest drobnymi, biało-czarnymi płytkami w duchu retro. Motyw czerni pojawia się również na elementach parawanu nawannowego Radaway Modo New Black PNJ II, armaturze, uchwytach frezowanych szafek i lustrze. „Głównym założeniem tego projektu było stworzenie nowoczesnej i eleganckiej łazienki, ale w nieoczywistym wydaniu. Stonowaną barwę kolorystyczną przełamuje wzorzysta tapeta, która nadaje wnętrzu unikalnego charakteru. Jednocześnie pokazuje, że nie należy bać się odważnych i nieoczywistych rozwiązań w łazience, czyli tapet lub kolorowej ceramiki” – komentuje architektka Natalia Kędzierska

Szarości i czerń w połączeniu z drewnem w domu rodziny

Komponowanie ze sobą kilku odcieni szarości, aż po czerń i przełamywanie ich motywem drewna, jest niezwykle obecnie modnym zabiegiem estetycznym stosowanym w łazienkach. Możemy sobie na niego pozwolić pod warunkiem, że jest ona wystarczająco duża, a idealnie, jeśli ma również okno. Dobrym przykładem takiej aranżacji jest salon kąpielowy projektu architektki Weroniki Kordyla z pracowni Sirocco Studio. Najjaśniejszym elementem jest tu podłoga utrzymana w odcieniu ciepłej szarości. Szafka pod umywalkę i panele ścienne są czarne. Podobny odcień mają znajdujące się nad umywalką i w strefie prysznica płytki o wzorze imitującym kamień. Z kolei czerń pojawia się na części szafek i sufitu, a także na elementach kabiny prysznicowej Radaway Modo X Black II z dodatkową opcją w postaci relingowego wieszaka oraz armaturze i wieszakach. „Moim pomysłem na wnętrze było połączenie stylu nowoczesnego z minimalistycznym oraz wprowadzenie drewna, które dzięki swojemu charakterowi doskonale komponuje się z aranżacją oraz ulokowaną w pomieszczeniu sauną. Łazienka znajduje się w domu jednorodzinnym, a mieszkańcami tego domu jest rodzina 2+3. Wnętrze, pomimo i tak swojego dużego metrażu, nie przytłacza swoim rozmiarem, głównie dzięki przytulnemu charakterowi aranżacji” – komentuje architektka Weronika Kordyla. www.siroccostudio.pl

Czerń i biel w apartamencie singla

Czarno-biała łazienka to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Aranżacja powinna skupiać się na umiejętnym balansowaniu tymi przeciwstawnymi barwami tak, by zapanował pomiędzy nimi balans. Tego rodzaju harmonijną elegancję odnajdziemy w projekcie architekta Jakuba Ratajskiego z pracowni ProstoKąt. Na ścianach łazienki zastosował on wielkoformatowe płyty tworzące efekt jednolitych płaszczyzn. Z kolei na podłodze znalazł się klasyczny format płytek z asymetrycznym biało-czarnym wzorem dynamizującym wnętrze. Czarne i białe są również urządzenia łazienkowe. Należy do nich kabina prysznicowa Idea Black KDJ z czarnymi elementami oraz armatura w tym samym kolorze. „To miało być typowo męskie wnętrze. Dlatego zastosowałem duochromatyczne rozwiązanie, czyli przeplatanie się czerni i bieli w aranżacji całego mieszkania, a łazienka miała być z nim spójna stylistycznie” – komentuje architekt Jakub Ratajski.

Czerń może zostać wprowadzona do aranżacji łazienki w różny sposób. Od subtelnych akcentów, aż po jeden z motywów wiodących.  W każdym przypadku prezentuje się elegancko i ponadczasowo.

Źródło: www.radaway.pl