/Meble łazienkowe Geberit: jak wybrać najlepsze rozwiązania dla swojej łazienki

Meble łazienkowe Geberit: jak wybrać najlepsze rozwiązania dla swojej łazienki

Wybierając meble łazienkowe kierujemy się zazwyczaj naszymi upodobaniami estetycznymi oraz wielkością przestrzeni, w której mają się znaleźć. Muszą one odpowiadać naszym codziennym potrzebom oraz tworzyć spójne wnętrze. Nie możemy jednak zapominać o bardzo ważnych czynnikach, które sprawią, że będą w naszej łazience służyły jak najdłużej, dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, ich powierzchnię oraz funkcjonalność.

Zacznijmy od solidnej bazy

Obecnie drewno jest najczęściej używanym materiałem do produkcji mebli łazienkowych. W zależności od swojego składu będzie różnie reagować na wilgoć i tym samym różnić się pod względem przydatności. Wszystkie rodzaje drewna należy zabezpieczyć olejami, lakierami lub farbami, aby zapobiec wnikaniu wilgoci. Geberit w swoich produktach stosuje lakiery anty-UV, które zabezpieczają przed blaknięciem i wykorzystuje płytę wilgocioodporną, która nie pęcznieje i nie niszczy się pod wpływem wody. Takie rozwiązania odnajdziemy m.in. w serii Geberit Smyle, w której meble dostępne są w czterech kolorach i dwóch wykończeniach powierzchni: połysk oraz struktura drewna. Dodatkowo, zostały precyzyjnie zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​umywalek i skrupulatnie kontynuowały kontury ceramicznego projektu.

Przestrzeń dla domowników

Przed wyborem mebli łazienkowych należy dokonać analizy potrzeb domowników i rozmiaru naszej łazienki. W niewielkich pomieszczeniach lepiej sprawdzą się fronty mebli pokryte połyskującym lakierem, ponieważ światło odbijające się od ich powierzchni optycznie ją powiększy i nada elegancki, wysublimowany charakter. Maksymalizacja przestrzeni i odpowiednie przechowywanie pozwolą na utrzymanie spokojnego i relaksującego charakteru pomieszczenia. W kolekcji Geberit iCon liniowa konstrukcja jest imponująco wszechstronna i tworzy iluzję przestrzeni nawet w małych pomieszczeniach. Z kolei koncepcja szuflady bez otworu na odpływ oferuje więcej miejsca, a wysokiej jakości system organizacji pomaga utrzymać szuflady w porządku. Natomiast kolekcja Geberit Acanto wykorzystuje m.in. płytę magnetyczną, na której można umieścić pudełka do przechowywania dokładnie tam, gdzie potrzebne są kosmetyki oraz umożliwia błyskawiczne zmienienie jej położenia.

Obie serie wyróżnia szeroki asortyment elementów ceramicznych i mebli łazienkowych, zapewniających maksymalną elastyczność przy aranżacji. Dzięki różnorodnemu, modułowemu charakterowi kolekcji, każdy użytkownik dobierze rozwiązania skrojone na własne potrzeby i oczekiwania. Warto postawić na kompletne rozwiązania w postaci doskonale dopasowanej armatury, ceramiki i mebli łazienkowych, aby nasza łazienka mogła służyć przez lata.

Funkcjonalne i piękne dla oka

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale także stanowić strefą relaksu oraz odpowiadać naszej estetyce. Obecnie na rynku jest dostępne wiele modeli i wykończeń mebli łazienkowych. W minimalistycznej łazience doskonale sprawdzą się proste bryły bez widocznych uchwytów, których funkcje pełnią pochwyty frezowane we frontach oraz zachowanie neutralnej kolorystki. Takie rozwiązania można znaleźć w serii Geberit iCon. Wybierając matowe wykończenie nadamy pomieszczeniu elegancki, ponadczasowy charakter.

Łazienki urządzone w bardziej nowoczesnym stylu doskonale uzupełniają się poprzez odważne, kolorystyczne akcenty. Czarne matowe szafki idealnie wpisują się w loftowe i industrialne wnętrza, zaś błyszczące fronty to najlepszy wybór do eleganckich łazienek z marmurem i złotem. Nieograniczona liczba rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: geberit.pl