/Metalkas – rodzinna firma z wieloletnią tradycją

Metalkas – rodzinna firma z wieloletnią tradycją

Jaki jest klucz do sukcesu w biznesie? Możliwości realizacji założonych celów i osiągnięciu wysokiej pozycji na rynku jest wiele, jak i również inspirujących firm, których droga na szczyt jest warta śledzenia. Przyjrzyjmy się ścieżce sukcesu firmy Metalkas S.A.

Tradycja, 60-letnia historia i stałe utrzymanie ugruntowanej pozycji na rynku międzynarodowym w połączeniu z ciągłym dążeniem do innowacji, wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań i technologii oraz rozwój platformy e-commerce to klucz do sukcesu bydgoskiego producenta mebli metalowych Metalkas S.A.

Rodzinna atmosfera to zdecydowanie jeden z elementów wyróżniających Metalkas w branży. W zarządzie Spółki znajduje się obecnie trzecie pokolenie właścicieli. Niezmienną misją każdego z prezesów jest dostarczanie produktów odpowiadających najwyższym światowym standardom bezpieczeństwa i jakości. 

Metalkas jest jedyną w Europie firmą z tak bogatą ofertą handlową wyrobów, które wytwarza we własnych obiektach produkcyjnych – wszystkie 3 zakłady zlokalizowane są na terenie rodzinnego miasta właścicieli – Bydgoszczy. Lokalna produkcja nie oznacza jednak lokalnej sprzedaży. Produkty z logo Metalkas dostępne są w 30 krajach, między innymi w Niemczech, Anglii, Francji, Belgii czy we Włoszech. 

Design do zadań specjalnych 

Proces udoskonalania produktu oraz rozwój pod kątem najnowocześniejszych technologii stanowi jeden z głównych elementów strategii marki. Źródłem inspiracji dla projektów i rozwiązań firmy są oczekiwania klientów. Z uwagą obserwowane są ich potrzeby, wymagania oraz zamówienia, aby docelowo dostarczać produkty jak najlepiej odpowiadające temu, czego klienci szukają. Jedną z najważniejszych wartości firmy jest dostarczanie produktów trwałych i dobrze wykonanych, dlatego do produkcji wykorzystywane są materiały wysokiej jakości oraz technologia gwarantująca precyzyjność wykonania. Dzięki połączeniu potrzeb klientów wraz z solidną realizacją, Metalkas produkuje takie produkty, które rzeczywiście cieszą się popularnością i renomą. 

Praktyczne i niedrogie rozwiązania pozwalające dobrze zagospodarować każdą przestrzeń

W ofercie firmy znajdziemy różnego rodzaju meble metalowe, w tym meble do biura, szafy BHP, meble warsztatowe, skrzynki czy apteczki, różnego rodzaju regały metalowe ale też sejfy i szafy na broń, kasetki na pieniądze, a także drabiny aluminiowe produkowane pod dwoma markami Bayersystem oraz Hillagi. 

Szeroka oferta, jej zróżnicowanie, możliwość personalizacji i zamówienia produktów na specjalne zamówienie sprawiają, że rozwiązania Metalkas pozwalają kompleksowo urządzić zarówno przestrzeń biurową jak i warsztatową, pracownię kreatywną, sklep, a nawet pomieszczenia mieszkalne – salon, pokój młodzieżowy czy kuchenną spiżarnię.  

Metalkas dąży po jeszcze więcej

Mimo osiągnięcia międzynarodowego sukcesu w branży wyrobów metalowych, Spółka stale się rozwija i mnoży zyski. Kolejne realizacje, innowacyjne projekty, inwestycje w sprzedaż internetową, ale również finansowe wspieranie sportowców i drużyn, sponsorowanie eventów takich jak Metalkas Triathlon Polska Bydgoszcz – Borówno. Metalkas nie spoczywa na laurach, dzięki czemu pozycja marki jest tak silna i rozpoznawalna, a sprzedaż rośnie dając możliwość dalszego rozwoju.