/Model Sodalit – tradycja w nowoczesnej formie

Model Sodalit – tradycja w nowoczesnej formie

Sodalit to rzadki minerał najczęściej występujący w odcieniach niebieskiego i szarości. Tak nazywa się również nowy model Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych dostępny w ofercie firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Sezon na nowości

Sodalit to kolejna nowość produktowa w katalogu Plast-Met. W ostatnim czasie klienci mogą przebierać w interesujących, rozwiązaniach ogrodzeniowych w ofercie trzebnickiego producenta – na rynku pojawiły się m.in. model Kwarc w dwóch wersjach (CNC i z Brytem), ekrany prywatności (np. wykonane z stali kortenowskiej oddzielające posesję od strefy ogrodowej) czy projekt Oskoma pozwalający na stworzenie zindywidualizowanego projektu ogrodzenia dopasowanego do konkretnej posesji i upodobań inwestora.

Ogrodzenie inne niż wszystkie

Cechą charakterystyczną modelu Sodalit są klasyczne, pionowe profile o przekroju prostokątnym i wymiarach 60×40. Zostały wykonane w oparciu o system połączeń skręcanych umieszczonych w specjalnie skonstruowanej modułowej podstawie stanowiącej całkowicie autorski pomysł Plast-Met. Daje ona możliwość wykręcenia i wymiany profili w przypadku uszkodzenia oraz pozwala na łączenie modułów, z zachowaniem rozstawu profili wypełniających. W przypadku klientów indywidualnych ten rozstaw wynosi mniej niż 8 cm, w przypadku inwestycji przemysłowych nie więcej niż 11 cm. Niezwykle ważne jest także, że konstrukcja modułu umożliwia odprowadzanie wilgoci ze środka profilu.

Wszystko to sprawia, że ogrodzenie Sodalit, a szczególnie przęsła wyglądają niezwykle spektakularnie – profile jakby wyrastają z podstawy, a w górnej części nie są połączone, co daje wrażenie lekkości i minimalizmu. Nowy model wchodzi też w dialog z odbiorcą, jest interaktywny, dynamiczny – inaczej wygląda bowiem z dystansu, a inaczej z bliska, oglądany pod kątem.

Wytrzymała i eko

Ogrodzenie Sodalit charakteryzuje się sztywną, zwartą konstrukcją, co w połączeniu z oferowanym stopniem przezierności gwarantuje funkcjonalną barierę ochronną dla mieszkańców posesji. Przegroda jest też bardzo wytrzymała na korozję. Zawdzięcza to zastosowaniu systemu Duplex, czyli nałożeniu na ogniową powłokę cynkową specjalnej powłoki malarskiej, która stanowi dodatkową powłokę antykorozyjną, chroniąc stal przed utlenianiem. Przed malowaniem powłoka cynkowa jest jeszcze chropowacona metodą omiatania, dzięki czemu tworzy mechaniczne zaczepy dla farby. A ponieważ przegrodę Sodalit tworzy się przy pomocy skręcania, eliminuje to konieczność wykonywania połączeń spawanych, co ma wpływ na mniejsze zużycie energii i ograniczenie emisji dwutlenku węgla.