/Modne kolory w aranżacji wnętrz w 2023 roku

Modne kolory w aranżacji wnętrz w 2023 roku

Urządzając mieszkanie, warto pamiętać, że kolory mają przemożny wpływ na nasze samopoczucie i odbiór przestrzeni. Są nieodzownym elementem projektu każdego wnętrza. Ostatnio, co bardzo mnie cieszy, popularny staje się ekologiczny i zrównoważony tryb życia. Takie podejście objawia się także w projektowaniu. Bardzo popularne jest wprowadzanie do wnętrz różnych odcieni zieleni – koloru, który jak żaden inny natychmiast przywołuje skojarzenia ze światem przyrody, a dodatkowo działa kojąco i uspokajająco. W zależności od upodobań, możemy postawić na stonowany odcień oliwkowy lub bardziej intensywne tony. Zieleń pięknie współgra z takimi naturalnymi materiałami jak len czy drewno, które są ponadczasowe, a ostatnio cieszą się szczególnie dużą popularnością. Barwy ziemi to także delikatne beże i szarości, które z pewnością nieprędko wyjdą z mody. Co więcej, dodają przestrzeni eleganckiego i wysmakowanego charakteru.

Oryginalne kompozycje

Coraz więcej osób decyduje się też na wzbogacanie neutralnej bazy swoich wnętrz o intensywne akcenty kolorystyczne. Popularność zyskują odcienie żółci i pomarańcz, które dodają energii i poprawiają nastrój. Oranż świetnie prezentuje się na tle klasycznej szarości, różu lub błękitu. Takie oryginalne połączenia kolorów pozwolą na stworzenie eklektycznej i odważnej przestrzeni. Ostatnio renesans przeżywa pełen geometrycznych kształtów i wielu kolorów styl Memphis, który wywodzi się z barwnych lat 80. Inspirowałam się nim, projektując kolekcję wanien i umywalek OVO M+ dla marki OMNIRES. Oprócz ponadczasowej bieli postawiłam też na sześć modnych, a zarazem niecodziennych, matowych odcieni natchnionych naturą.

Kolejnym mocnym i szalenie modnym akcentem goszczącym we wnętrzach staje się czerwień. Pantone Color Institure kolorem roku 2023 ogłosił odcień o nazwie Viva Magenta, czyli intensywną czerwień z nutą różu. Tak mocną barwę najczęściej łączymy z bielą lub czernią. Viva Magenta świetnie współgra również ze spokojną szarością bądź zgaszonym błękitem.

Królewski kobalt

W 2023 roku delikatne błękity ustępują nowemu, intensywnemu tonowi. Mowa o kobalcie – wyrazistym, ciemnym odcieniu niebieskiego z kroplą czerwieni. Ten dostojny kolor, nazywany także royal blue,to ostatnio bez wątpienia jedna z gorętszych barw tego sezonu. Chętnie wykorzystywany przez projektantów mody i artystów, kobalt zagościł także we wnętrzach. Intensywne akcenty w tym odcieniu tworzą świetnie dopasowany duet z klasyczną i neutralną przestrzenią. Z tego powodu głęboki błękit najczęściej łączymy z delikatnym beżem. Z kolei zestawienie z bielą stworzy kontrastową, ale bardzo klasyczną kompozycję, przywodzącą na myśl chińską porcelanę lub architekturę śródziemnomorską. Po więcej informacji zapraszam na stronę OMNIRES.