/Moskitiera na okno – co warto wiedzieć przed zakupem?
domondo moskitiery

Moskitiera na okno – co warto wiedzieć przed zakupem?

Owady wlatujące do domu mogą być sporym utrapieniem. W okresie letnim ciężko wytrzymać w domu bez otwierania okien i wpuszczania świeżego powietrza do środka. Dlatego, bardzo dobrym rozwiązaniem są moskitiery domondo. Dzięki jej zamontowaniu, można raz na zawsze pozbyć się komarów, pszczół, much i innych niepożądanych insektów wlatujących do domu. Moskitiera zapewni duży komfort domownikom. Warto jednak dobrze zastanowić się przed jej zakupem i pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach. 

Z jakiego materiału wykonane są moskitiery domondo?

Moskitiery okienne mają postać siatki, która wykonana jest z niezwykle wytrzymałego materiału jakim jest włókno szklane. Jest ono odporne na przetarcia. Wszelkie czynniki mechaniczne czy atmosferyczne nie są mu straszne. Dzięki temu można się cieszyć wytrzymałym produktem przez długi czas. Oczka są na tyle gęsto umieszczone, że do pomieszczenia nie mogą się przedostać nawet najmniejsze owady. Dzięki temu można spać spokojnie przy otwartym oknie bez obawy o ukąszenia komarów czy małych meszek.

Ponadto moskitiery  firmy domondo wyposażone są w lekką i wytrzymałą ramę z aluminium. Dzięki temu montaż jest o wiele łatwiejszy, a owady z pewnością nie znajdą żadnego przejścia między futryną. W sklepie dostępne są różne wymiary moskitier, dzięki temu każdy będzie mógł dobrać produkt idealnie dopasowany do wymiarów swojego okna, zarówno standardowego jak i do mniej popularnych rozmiarów.

Dlaczego moskitiery stają się coraz bardziej popularne?

Moskitiera na okno to produkt, który w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Przede wszystkim jak wspomniano wcześniej zapewnia ona skuteczną ochronę przed owadami nadlatującymi z zewnątrz. Jest to bardzo ważne ponieważ insekty mogą mocno dać się we znaki mieszkańcom, są nie małym utrapieniem, utrudniają one odpoczynek, przeszkadzają podczas pracy czy nauki. Ponadto owady pozostawiają ślady na jedzeniu, które w następstwie trzeba po prostu wyrzucić. 

Warto jednak zaznaczyć, że moskitiery nie chronią tylko przed owadami. Mało kto wie, że ograniczają one także ilość pyłów, które przedostają się do wnętrza pomieszczenia z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne udogodnienie w przypadku alergików, czy osób borykających się z chorobami układu oddechowego. 

Kolejną ważną kwestią związaną z moskitierami jest fakt, że dzięki ich zastosowaniu nie trzeba stosować żadnych dodatkowych środków ochraniających przed owadami jak np. wszelkie odstraszacze w sprayu, które mogą być szkodliwe nie tylko dla insektów, ale także dla naszego zdrowia. Wybór moskitiery dobrej jakości to także spora oszczędność pieniędzy. Różne specyfiki i sprzęty odstraszające owady zwykle nie wystarczają na za długo i konieczne jest ich wymienienie i zakup nowych odstraszaczy. Ponadto większość z nich jest bardzo nieskutecznych i jest to tylko niepotrzebny wydatek. Natomiast porządne moskitiery, dobrze dobrane i wykonane z wytrzymałych materiałów, mogą służyć na lata. 

Skuteczność i wygląd

Współcześnie moskitiery to nie tylko brzydkie i nieestetyczne siatki w oknach. Mogą one być w bardzo różnych kolorach, zależnie od potrzeby. Klasyczne to moskitiery białe, czarne lub brązowe. Z powodzeniem można je dopasować do ram okiennych wykonanych z różnych materiałów, zarówno z drewna jak i aluminium, czy metalu. 

Warto zaznaczyć, że siatki tego typu znajdują zastosowania zarówno w pokojach, biurach jak i w pomieszczeniach, w których przechowywane są zwierzęta hodowlane – dla nich owady mogą być także uciążliwe, a nawet groźne. 

Rodzaje moskitier

W sklepie domondo można znaleźć najróżniejsze rodzaje moskitier drzwiowych i okiennych. Jak wspomniano wcześniej dostępne są one w różnych wariantach kolorystycznych i wymiarach.  Warto zaznaczyć, że siatki przeciw insektom nie są takie proste do zniszczenia. Moskitiery mogą także uchronić domowników przed odwiedzinami gryzoni takich jak np. myszy polne, które często wykorzystują otwarte drzwi, aby przedostać się do domu. Mocny wiatr czy silny grad z pewnością nie uszkodzą siatki. Warto już dziś zapoznać się z ofertą sklepy domondo i wybrać najlepsze produkty dopasowane do swoich potrzeb!

Uciążliwe owady to naprawdę spory problem, szczególnie w letnie upalne dni, kiedy chciałoby się na chwilę otworzyć okno i wpuścić trochę powietrza do środka, ale nie jest to możliwe ponieważ od razu do środka mogą się dostać komary, osy, pszczoły, brzęczące muchy itd. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z wszelkich środków owadobójczych, czy kontaktowych urządzeń, które tylko wykorzystują prąd i zdecydowanie się na moskitierę, którą łatwo można zamontować w drzwiach i oknach! Jest to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie zabezpieczające domowników przed niechcianymi gośćmi. Kupując moskitiery warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy, takiej jak domondo, która oferuje tylko produkty najlepsze jakości wykonane z niezwykle trwałych i estetycznie wyglądających materiałów. Zapraszamy do zapoznania się ofertą.