/Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka

Wybór łóżka do sypialni nie należy do najłatwiejszych decyzji. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów łóżek, które w większy lub mniejszy sposób są w stanie zaspokoić nasze oczekiwania. Dziś skupimy się na cechach idealnego łóżka, z którego będziemy zadowoleni przez długie lata.

Po pierwsze wytrzymałość 

Łóżko powinno stanowić podporę dla naszego ciała podczas snu. Przy wyborze tego mebla kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Sprawdźmy, ile kg łóżko jest w stanie utrzymać i z jakiego tworzywa jest wykonane. Najtrwalsze łóżka do sypialni to te, które są stworzone z drewna naturalnego lub metalowej konstrukcji. Takie łóżko jest gwarancją wytrzymałości i trwałości na długie lata. 

Zdrowy sen 

Okazuje się, że nawet łóżko może wywoływać reakcję alergiczną podczas snu! Tego problemu, pozbędziemy się, wybierając łóżko o właściwościach antystatycznych. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są łóżka drewniane, które rzeczywiście nie gromadzą na sobie kurzu w takiej ilości, jak np. łóżka obite tapicerką.  

Wygoda i komfort podczas snu

Łóżko które jest niewygodne, nie będzie spełniać naszych podstawowych oczekiwań. Tutaj przede wszystkim ważna jest konstrukcja mebla oraz dobór odpowiedniego materaca. W sklepach mamy szeroki wachlarz ofert materaców, m.in. kieszeniowe, bonellowe czy piankowe. Zanim zakupimy łóżko, upewnijmy się, że materac, którego również potrzebujemy, jest dostępny w takim samym rozmiarze. 

Styl – elegancki, rustykalny a może nowoczesny? 

Jeśli urządzamy sypialnię na wzór komnaty królowej Kleopatry, najlepiej będzie do niej pasować łóżko tapicerowane. Taki mebel może mieć piękną, aksamitną fakturę, dowolny kolor i wzór. Może przybierać postać półokręgu lub kwadratu, czy prostokąta. Projektując elegancką sypialnię warto skusić się na zakup efektywnego wezgłowia, które dodaje pomieszczeniu ekskluzywności.  

Jeżeli jesteśmy fanami tradycyjnej architektury i wystrój wnętrz w stylu rustykalnym wpisuje się w nasz gust, łóżko z naturalnego drewna będzie strzałem w dziesiątkę. Do wyboru mamy różne rodzaje drewna: dębowe, bukowe, jesionowe, olchę lub czereśnię. Kolor uzależniony jest od drzewa, z którego wykonane jest łóżko. Taki mebel pozytywnie zaskoczy komfortem snu jak i nacieszy oko. 

Nowoczesny, minimalistyczny styl to coraz chętniej wybierany kierunek przy urządzaniu sypialni. Dlaczego? Kiedy mamy wokół siebie więcej przestrzeni, czujemy się lepiej. Znacznie łatwiej jest też zadbać o porządek, gdy do przetarcia kurzy mamy mniej mebli. Do takiego stylu będą pasować zarówno łóżka drewniane jak i tapicerowane. Tutaj jednak musimy zadbać o odpowiedni kolor łóżka, aby wpasował się stylem do wystroju wnętrza. 

Praktyczne zastosowanie 

Wybierając łóżko, upewnijmy się, czy ma ono kieszeń lub szufladę, w której będziemy mogli schować pościel, lub dodatkową kołdrę i koce. Jest to świetne rozwiązanie, które bardzo pomaga w utrzymaniu porządku w pokoju. Miejmy na uwadze, że warto czasem zapłacić za taki dodatkowy element. Podziękujemy sobie za dokonanie tej decyzji, każdego dnia, przy ścieleniu łóżka. 

Artykuł powstał przy współpracy z Materace dla Ciebie – łóżka