/Na jakie drzwi wewnętrzne do domu się zdecydować?

Na jakie drzwi wewnętrzne do domu się zdecydować?

Trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek dom bez drzwi wewnętrznych. Planując aranżację domu, pamiętać trzeba, że ich wybór nie może być przypadkowy. Drzwi wewnętrzne stanowią bowiem jeden z kluczowych elementów wykończeniowych. Powinno być zarówno funkcjonalne, jak i praktyczne. Dużą popularnością cieszą drzwi Porta w Gdyni. Jest tak przede wszystkim ze względu na bardzo szeroki asortyment. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę wybierając konkretne drzwi wewnętrzne do domu?

Sposób otwierania drzwi wewnętrznych

Wybierając konkretny model drzwi wewnętrznych do domu, pod uwagę wziąć należy różne elementy. Jednym z nich jest sposób, w jaki drzwi się otwierają. Innymi słowy, uwagę zwrócić należy na to, w którą stronę drzwi mają się otwierać. W takim przypadku istotne staje się to, w jaki sposób rozmieszczone jest wyposażenie w pomieszczeniu, a także jego metraż oraz umiejscowienie włączników światła. W większości przypadków rozkład domu jest bardzo podobny. Z zewnątrz w pierwszej kolejności wchodzi się do przedpokoju, a z niego do kolejnych pomieszczeń. Wyjście do wybranego pomieszczenia wiąże się oczywiście z koniecznością otworzenia drzwi wewnętrznych. Praktycznym rozwiązaniem będzie tu wybór drzwi otwieranych do wewnątrz. Jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze w porównaniu z otwieraniem drzwi wewnętrznych na zewnątrz. Taki sposób może się sprawdzić jedynie wówczas, kiedy wyposażenie w pomieszczeniu, np. meble umiejscowione są w taki sposób, że uniemożliwiają wygodne otworzenie drzwi do wewnątrz.

Drzwi Porta kupisz na: https://profi-parkiet.com.pl/katalog-produktow/drzwi/porta/

Przeszklone a pełne drzwi wewnętrzne

W asortymencie drzwi Porta w Gdyni znajdują się zarówno drzwi wewnętrzne przeszklone, jak i pełne. Na które z tych rozwiązań postawić? Jeśli chodzi o pełne drzwi wewnętrzne, to jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie w przypadku takich pomieszczeń jak sypialnia czy gabinet. Zapewniają bowiem większy poziom prywatności, co w przypadku tego typu pomieszczeń jest niezwykle ważne. Z kolei przeszklone drzwi wewnętrzne lepiej sprawdzą się w przypadku łazienki. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku pomieszczenia, jakim jest łazienka, przeszklenie nie może być zbyt duże. Dodatkowo warto tu postawić na szkło mleczne. Większe przeszklenie lepiej sprawdzi się w przypadku salonu bądź jadalni, ponieważ takie drzwi będą optycznie powiększać pomieszczenie i je rozjaśniać.

Styl drzwi wewnętrznych

Oczywiście wybierając drzwi wewnętrzne do domu, konieczne zwrócić należy uwagę na ich styl. Stanowią one bowiem jeden z kluczowych elementów dekoracyjnych w domu. Ważne jest zatem, aby były one właściwie dopasowane do aranżacji wnętrz. Co jest zatem istotne pod tym kątem? Na pewno kolor podłogi, ścian oraz mebli. Wszystkie te elementy tworzyć muszą ze sobą spójną całość. W przypadku aranżacji w stylu minimalistycznym, na pewno dobrym wyborem będą drzwi wewnętrzne w kolorze białym. Oczywiście dobrze może się również sprawdzić postawienie na kontrast, czyli czarne drzwi przy białej podłodze. Jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie w przypadku wnętrz nowoczesnych i glamour.