/Najem krótkoterminowy sposobem na lokatę kapitału i dobry biznes

Najem krótkoterminowy sposobem na lokatę kapitału i dobry biznes

Kiedy posiadamy środki, które chcielibyśmy dobrze ulokować można pomyśleć o zakupie nieruchomości. Warto rozważyć opcje najmu krótkoterminowego. Taka lokata kapitału nie dość, że bezpieczna, to jest naprawdę rentowna.

Najem krótkoterminowy coraz bardziej popularny

Wynajem krótkoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Wielu z nas rezygnuje z opcji wyjazdu do hotelu czy pensjonatu na rzecz wynajęcia w miejscu docelowym mieszkania, czy apartamentu. Pokoje hotelowe nie grzeszą przestrzenią. Do tego zdani jesteśmy na posiłki w restauracjach, co posiadając małe dzieci czy borykając się z alergiami nie zawsze jest dla nas korzystne. Wynajęcie na czas pobytu mieszkania posiada bardzo wiele zalet.

Mieszkanie dużo wygodniejsze niż hotel

Wynajmując apartament, mieszkanie czy dom wakacyjny zyskujemy własną niezakłóconą przestrzeń ze swobodnym dostępem do kuchni, często także i pralki. Mieszkając w wynajmowanym apartamencie nie jesteśmy zobligowani do określonych godzin posiłków. Niejednokrotnie też takie rozwiązanie jest znacznie bardziej ekonomiczne niż nocleg w pokoju hotelowym. Wszystkie te czynniki wpływają na coraz większą popularność tego rozwiązania.

Opieka na naszym lokalem

Kiedy już podejmiemy decyzję o zakupie nieruchomości stricte pod wynajem krótkoterminowy musimy zdawać sobie sprawę z kilku aspektów. Udostępnianie mieszania w ten sposób wymaga kontroli. Po każdej wizycie gości należy sprawdzić stan mieszkania oraz doprowadzić je do idealnej czystości. Jeżeli posiadamy taką nieruchomość oddaloną od naszego miejsca zamieszkania nie jest to możliwe. W takiej sytuacji warto powierzyć opiekę nad lokalem profesjonalistom. Domy i apartamenty wakacyjne Interhome mogą przejąć patronat nad naszą nieruchomością tak by nie zaprzątała już naszej uwagi, a będziemy jedynie czerpać z niej korzyści finansowe.

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu nieruchomości pod najem krótkoterminowy?

Po pierwsze lokalizacja. To od niej zależeć będą nasze zyski oraz popularność obiektu. Musimy zastanowić się, czy zależy nam na zakupie nieruchomości w centrum miasta, czy korzystniejszy będzie zakup lokalu w miejscowościach typowo wakacyjnych. W takim przypadku lokalizacja pożądana nie mieści się w sercu miasta. Jeżeli dokonujemy zakupu domu czy mieszkania w okolicy słynącej z obiektów wodnych: jeziora, czy morza, o jakości lokalizacji będzie świadczyła odległość od tych miejsc. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli dokonujemy zakupy nieruchomości w górach, tu będzie miała znaczenie odległość od stoku.

Standard nieruchomości

Kiedy już mamy wybraną lokalizację musimy zapewnić odpowiedni standard naszej nieruchomości, jest to kolejny czynnik, który zapewni nam stały napływ klientów, a to przecież stanowi cel takiej działalności. Podstawą standardu wyposażenia mieszkań, czy domów wakacyjnych w dzisiejszych czasach jest wysoka jakość wbudowanych sprzętów. Każde mieszkanie powinno być wyposażone w telewizor, zmywarkę, kuchenkę oraz lodówkę. Klienci doceniają jednak dodatkowe elementy, takie jak na przykład pralka, która jest szczególnie ważne, jeżeli w podróż wybierają się osoby z dziećmi. Absolutnie naturalną rzeczą jest także zapewnienie w lokalu dostępu do bezprzewodowego internetu.

Jak kot z psem

Musimy mieć także świadomość tego, że bardzo często osoby rezygnują z pobytu w hotele ze względu na brak możliwości zabrania ze sobą pupila. Dlatego, jeżeli chcemy podnieść atrakcyjność naszego lokalu warto zapewnić możliwość przyjazdu do mieszania, czy domu ze zwierzakiem. Obecnie ludzie są bardzo przywiązani do swoich zwierząt i nie wyobrażają sobie zostawienia ich na okres wakacji, część z nich prędzej zrezygnuje z wyjazdu niż zdecyduje się opuścić swojego pupila.

Ważnym aspektem zwiększającym atrakcyjność naszej nieruchomości jest duży taras, balkon, czy ogródek. Kiedy wybieramy się na wakacje myślimy raczej o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, niż w domu. Także oprócz standardu wewnątrz musimy pamiętać o zapewnieniu równie atrakcyjnej aranżacji na zewnątrz. Warto pomyśleć o stole i krzesłach czy leżakach, a jeżeli planujemy zakup domu warto zaopatrzyć podwórko w specjalne miejsce do grillowania.