/Najlepsze dodatki do łazienki – jak wybrać?

Najlepsze dodatki do łazienki – jak wybrać?

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. To popularne powiedzenie można też odnieść do aranżacji łazienki. Toaleta, wanna, prysznic i umywalka to absolutne fundamenty wyposażenia. Na tym jednak nie kończy się cały proces. Niektórzy powiedzieliby, że to dopiero początek pracy nad stworzeniem łazienki idealnej.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wszelkie dodatki stanowią opcjonalną kwestię, którą nie trzeba sobie zaprzątać głowy. Wraz z upływem czasu okazuje się jednak, jak znaczącą rolę mogą odgrywać detale. Nie chodzi tutaj o dekoracje, które mają wyłącznie wymiar estetyczny. Warto wyróżnić akcesoria, które mają realny wpływ na zwiększenie funkcjonalności łazienki. Jakimi dodatkami warto się zainteresować?

Przestrzeń do przechowywania

Każdy domownik posiada własną pulę kosmetyków i akcesoriów, które bardzo często przez cały czas pozostają na widoku w różnych punktach łazienki. W takiej sytuacji nie wygląda to zbyt estetycznie, bo całe pomieszczenie jest zagracone. Warto wprowadzić do wnętrza dozę minimalizmu. Poza tym przechowywanie wszystkich przedmiotów w wyznaczonych miejscach sprzyja organizacji podczas korzystania z łazienki. Każdy lokator wie, która półka łazienkowa należy do niego i tym samym gdzie znajdują się jego rzeczy. Poza tym warto wyposażyć się w szafki w formie wiszącej bądź stojącej.

Świetnym dopełnieniem aranżacji jest również półka szklana do łazienki. Zazwyczaj znajduje się ona tuż pod lustrem przy umywalce. Szklana konstrukcja urzeka swoją prostotą. Na uwagę zasługują również względy funkcjonalne. Podczas porannej toalety można wygodnie odkładać wszystkie wykorzystywane przedmioty, które pozostają pod ręką przez cały czas. Taki dodatek może być szczególnie użyteczny podczas robienia makijażu, gdy trzeba wykorzystać szereg różnych akcesoriów.

Połączenie estetyki z funkcjonalnością

W łazience nieustannie utrzymuje się wilgoć. Oczywiście nie można tego uniknąć, ale warto unikać negatywnych skutków panujących warunków. Warto zwrócić szczególną uwagę na sposób obchodzenia się z ręcznikami po kąpieli bądź korzystaniu z umywalki. Przemoczony materiał nie powinien być pozostawiany w dowolnym miejscu. Musi on być zawieszony w pozycji pozwalającej na wysuszenie przed ponownym użyciem. W związku z tym bardzo pomocne są wieszaki do łazienki.

Poza tym taki zabieg ma też wymiar estetyczny. Ręcznik nie powinien być niechlujnie zwinięty po użyciu, a złożony w kostkę – bez wątpienia wygląda estetycznie, ale utrudnia schnięcie. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem są wieszaki do łazienki. Występują one w różnorodnych formach, więc z całą pewnością znajdziesz warianty, które pasują do Twojego gustu. Zamiast klasycznych wieszaków wykorzystujących haczyk możesz na przykład zdecydować się na uchwyty, które umożliwią równomierne rozwieszenie całej powierzchni ręcznika.

Kosmetyki pod kontrolą

W łazience nietrudno utonąć w gąszczu butelek zawierających różne środki higieny osobistej. Każdy producent posiada własną identyfikację wizualną i podejście do estetyki. W związku z tym nie ma mowy o zachowaniu spójności kompozycji. Łazienka naszpikowana kosmetykami zalegającymi na wierzchu może być zbyt pstrokata, aby urzekała swoim wdziękiem. Rozwiązaniem jest zastosowanie uniwersalnych pojemników. Po zakupie nowych kosmetyków możesz je od razu przelać do własnego dozownika, który będzie dopasowany kolorystycznie do aranżacji łazienki. Dzięki temu uzyskasz zjawiskowy minimalistyczny efekt, w którym nie będzie żadnych niepotrzebnych elementów.

Przelewanie wszystkich kosmetyków może okazać się uciążliwe na dłuższą metę. Warto jednak zacząć chociaż od drobnych zmian. Absolutną podstawą jest funkcjonalny dozownik na mydło. W ten sposób możesz pozbyć się plastikowego opakowania i polegać na eleganckim akcesorium. Jeśli nie używasz mydła w kostce, ciekawym rozwiązaniem będzie mydelniczka ceramiczna. Jej minimalistyczna stylistyka doskonale dopełni całą kompozycję.