/Najlepsze roboty sprzątające? – oto ranking na czerwiec 2022

Najlepsze roboty sprzątające? – oto ranking na czerwiec 2022

Odkurzacze automatyczne to urządzenia, które wielu osobom ułatwiają codzienne życie i pozwalają zaoszczędzony czas przeznaczyć na przyjemności. Robot robotowi jednak nierówny i na rynku są dostępne modele mniej lub bardziej udane. Sprawdziliśmy najnowszy ranking robotów sprzątających i już wiemy, jakie odkurzacze automatyczne są obecnie najbardziej cenione przez konsumentów i najchętniej wybierane. Dzielimy się wiedzą!

Ranking robotów sprzątających – które odkurzacze są najlepsze według konsumentów?

Wiadomo, że ranking robotów sprzątających czerwiec 2022 otwiera iRobot Roomba i7. Na rynku dostępne są dwie wersje: bez stacji Clean Base (Roomba i7) oraz z tą stacją (Roomba i7+). Ten cieszący się największą popularnością konsumentów odkurzacz automatyczny to model, który wyróżnia się przede wszystkim niezwykle przydatną funkcją wykrywania brudu w danym miejscu i koncentracji pracy na tym obszarze. 

Do zalet Roomby i7 należą także wydajne procesory, ruchome głowice z dwiema szczotkami oraz udoskonalone funkcjonalności dotyczące bardzo precyzyjnego mapowania pomieszczeń. To odkurzacz automatyczny, który ma także bardzo dużą moc ssania i dlatego jest tak cenionym sprzętem przez właścicieli czworonogów. Dodatkowo robot ten wyposażony jest w wydajny filtr AeroForce, który pochłania 99% alergenów. Gwarantuje to niemal nieskazitelną czystość powietrza w domu, bez roztoczy oraz pyłków. Nic, dziwnego że zajął pierwsze miejsce w rankingu i jest najchętniej wybieranym odkurzaczem automatycznym.

Które jeszcze modele znalazły się w czołówce?

Mimo, że konkurencja dla marki iRobot jest spora, to we wspomnianym  rankingu znalazły się jeszcze dwa jej modele Roomba j7 oraz Roomba i5, które zajmują kolejno trzecie i piąte miejsce. Co decyduje o ich popularności? 

iRobot Roomba j7 z opcjonalną wersją j7+, wyposażoną w stację dokującą Clean Base, zaskakuje bardzo precyzyjnym systemem nawigacji Precision Vision, który omija przeszkody w domu i zapamiętuje, jak postępować z nimi w trakcie kolejnego sprzątania. Świetnie zbiera brud, kurz i sierść, dzięki dwóm gumowym szczotkom oraz trzystopniowemu systemowi pracy.

Z kolei iRobot Roomba i5 (w wersji bez stacji dokującej, lub Roomba i5+ w wersji ze stacją) ma inteligentną mapę Imprint Smart Map, która może zapisać do 10 planów pięter i pomieszczeń. Można nim sterować głosowo (za pośrednictwem systemów Alexa i Asystent Google). Jest wyposażony w technologię chroniącą przed utknięciem oraz ma funkcję wykrywania brudu i koncentracji pracy na tym obszarze.