/Naturalny styl w łazience: Akcesoria z drewna i roślinne motywy w kolekcjach Coram

Naturalny styl w łazience: Akcesoria z drewna i roślinne motywy w kolekcjach Coram

Wzory, faktury i kolorystyka kojarzące się z naturą i ekologią to silny trend w dekorowaniu wnętrz już od kilku sezonów. Niezmiennie króluje minimalizm, styl skandynawski, z wyraźnym akcentem na ekologiczne surowce. W asortymencie Coram wyróżnikiem linii produktowych jest nie tylko silne nawiązanie do naturalnych materiałów jak drewno czy szkło. Istota trendu eko ma swoje odzwierciedlenie także w warstwie wizualnej.

Aranżując przestrzeń w ekologicznym stylu zwykle na myśli mamy przede wszystkim drewno. Niezależnie od jego rodzaju czy zabarwienia jest to wciąż jeden z najchętniej wybieranych materiałów. Decydując się na drewniane akcesoria do łazienki, wprowadzamy do niej ciepłą i przytulną atmosferę. Ta strefa jest przestrzenią prywatną, nawet intymną, w której rozpoczynamy swój dzień, ale i odpoczywamy po pracy, czy relaksujemy się wieczorem w odprężającej kąpieli. Dlatego ważne jest, abyśmy czuli się w niej komfortowo. Drewno to naturalny surowiec, który towarzyszy nam od wieków. Jest także materiałem uniwersalnym: pasuje zarówno do białych lub jasnych ścian, jak i ciemnej kolorystyki w stylu loftowym. Wybierając akcesoria z ekologicznych materiałów, kupujemy produkt ponadczasowy. Odpowiedzią na naturalny trend w aranżacji łazienek jest kolekcja Earth marki Sealskin.

Eleganckie, dębowe akcesoria w surowym, skandynawskim stylu nadadzą niezwykłej harmonii, ale i sprawią, że łazienka stanie się przytulna i przyjemna w użytkowaniu. Cylindryczny dozownik na mydło w płynie z czarną pompką wygląda schludnie, a pasujący do niej dębowy kubek na szczoteczki tworzą razem estetyczną całość. Szlachetny, głęboki odcień dębu to także świetny wybór dla pozostałych dodatków: szczotki toaletowej wraz z pojemnikiem oraz prostego, drewnianego uchwytu na papier. Dzięki tak skomponowanym elementom stworzymy przyjazną, ekologiczną, ale i funkcjonalną przestrzeń.

Nie zapominajmy także akcentach roślinnych. W tym przypadku dobrym wyborem będzie seria Mind Sealskin. Dozowniki na mydło, mydelniczki z bambusowym wykończeniem, jednolite kubki na szczoteczki do zębów czy drewniana szczotka do toalety z pojemnikiem w odcieniu butelkowej zieleni odnajdą się szczególnie w przestrzeni urządzonej w stylu zen.

Geometryczny kształt i zakrzywione linie to z kolei kolekcja Mood, pozostająca w kręgu barw natury przełamanych nowoczesnością szkła. W łazienkach urządzonych w stylu eko typowe jest wykorzystywanie motywów roślinnych – wszelkich liści, ziół i kwiatów.

Takie motywy znajdziemy także w pozostałych akcesoriach proponowanych przez Coram. Świetnym wyborem będą tu zasłony prysznicowe Sealskin – motywy roślinne i kwiatowe z pewnością wniosą do wnętrza dużo spokoju, ukojenia i świeżości.

Wybór naturalnych akcesoriów do łazienki powinien być przemyślany, tak aby stworzyć harmonijną i przytulną sferę dla każdego domownika. Drewniane czy roślinne dodatki nadadzą wyszukanego charakteru przy zachowaniu funkcjonalności strefy łazienki.