/Nietypowa kuchnia nowoczesna — ryflowane fronty kuchenne

Nietypowa kuchnia nowoczesna — ryflowane fronty kuchenne

Ciekawe aranżacje kuchenne to połączenie zaskakujących elementów. W kuchniach coraz częściej stawia się na wyjątkowe meble, a także na nietypowe rozwiązania. Jednym z najnowszych trendów w aranżacji kuchennych pomieszczeń będą fronty ryflowane. Czym są fronty ryflowane, jak wyglądają i czy warto wykorzystywać je do aranżacji wnętrz kuchennych pomieszczeń? Zobacz razem z nami!

Jak wyglądają ryflowane fronty meblowe?

Ryflowane fronty szafek kuchennych przełamują swoim wyglądem nudę i monotonność w nowoczesnych kuchniach, a jednocześnie swoim wyglądem idealnie wpisują się w modne trendy aranżowania kuchni. Jest to szczególnie ciekawa dekoracja kuchennych szafek — na frontach mebli wyżłobione są linie, dzięki czemu stworzony jest charakterystyczny wzór żłobień i wypukłości. Ryflowanie może być większe lub mniejsze, co oznacza, że przerwy między wypukłościami mogą być duże lub małe.

Doskonale wpasowują się zwłaszcza do nowoczesnych założeń, gdzie liczy się symetria, porządek i geometryczne motywy. Równe linie na frontach mebli kuchennych przyciągają wzrok, a jednocześnie przełamują minimalizm, który nie raz zbyt mocno widoczny jest w nowoczesnych aranżacjach.

Ryflowane fronty można też odnaleźć pod nazwą fronty meblowe frezowane.

Dlaczego warto zdecydować się na ryflowane fronty?

Ciekawa kolekcja mebli drewnianych lub mebli z płyty wiórowej może odmienić wygląd całej kuchni. Z tego względu tak duże znaczenie ma to, jak będą wyglądały meble i jakie dekoracyjne elementy będą zawierały. Ryflowanie to jeden ze sposobów dekorowania frontów, który pozwala na ciekawą, a jednocześnie delikatną dekorację kuchennych mebli.

Ciekawie wykonane fronty ryflowane podbiły serca wielu osób. Wyjątkowy charakter mebli sprawia, że są one coraz popularniejsze i często można spotkać je w kuchni. Są to zarówno fronty drewniane, jak i fronty meblowe mdf.

Ryflowany front wprowadza wyjątkową atmosferę i zdecydowanie ożywia kuchnię.

Gdzie sprawdzą się meble ryflowane?

Nowoczesna kuchnia to idealne miejsce, gdzie sprawdzą się fronty frezowane. Ryflowane fronty posiadają geometryczne zdobienia, zatem doskonale wpiszą się w wygląd kuchni nowoczesnej, a jednocześnie ożywią ją i wprowadzą odrobinę dynamiki. Nadają kuchni wygląd nowoczesnego, estetycznego, a jednocześnie ciekawego wnętrza.

Takie fronty meblowe sprawdzą się świetnie w kuchni nowoczesnej, skandynawskiej, japandi lub nowojorskiej. Wiele stylów wnętrzarskich skorzysta z obecności frontów ryflowanych. Tworzą ciekawą przestrzeń, można również pokusić się o aranżację kuchni w bardziej tradycyjnym stylu właśnie z wykorzystaniem takich frontów meblowych.

Jak dbać o ryflowanie mebli kuchennych?

Wbrew pozorom dbanie o ryflowane fronty wcale nie jest takie trudne. Zestaw mebli kuchenny z ryflowanymi frontami nie będzie zatem wcale trudniejszy do czyszczenia niż inne meble. Ryflowanie jest zwykle na tyle dobrze zabezpieczone, że zabrudzenia nie osiadają nadmiernie na powierzchni mebli, a ewentualne plamy łatwo zmyć przy pomocy miękkiej szmatki, wody i łagodnych środków myjących.

Szafki stojące i szafki wiszące — gdzie ryflowanie sprawdzi się lepiej?

Kolor mebli kuchennych nadaje często odpowiedniego charakteru kuchni, podobnie będzie z ryflowaniem — ta dekoracja potrafi sprawić cuda, zwłaszcza wtedy, gdy jest odpowiednio umieszczona. Ryflowane fronty meblowe świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku szafek wiszących, ale spotyka się też aranżacje, w których ryflowanie umieszczone jest na szafkach stojących.

Pamiętaj, że to mocny akcent dekoracyjny, zatem warto stosować go z ostrożnością. Ryflowane fronty mebli dobrze jest łączyć z frontami gładkimi, zarówno matowymi, jak i wykończonymi na wysoki połysk. Ciekawe zestawy mebli kuchennych zwykle są tak skomponowane, by ryflowanie stanowiło ciekawą dekorację, a nie dominowało w wyglądzie kuchni.

Jeśli szukasz pięknych i trwałych mebli kuchennych wysokiej jakości, zobacz na: https://www.merkurymarket.pl/. Atrakcyjne ceny i szeroki wybór czekają!