/Nowa Generacja drewnianych podłóg, czyli deski podłogowe wchodzą w XXI wiek!

Nowa Generacja drewnianych podłóg, czyli deski podłogowe wchodzą w XXI wiek!

Kiedy wykańczamy lub remontujemy dom czy mieszkanie, planując wystrój, staramy się podejmować długofalowe decyzje. Wybór podłogi jest szczególnie istotny, ponieważ musi ona posłużyć nam przez lata. Wymiana desek podłogowych na inne wymaga wyniesienia z pomieszczeń w zasadzie wszystkiego, dlatego w imię zasady „jakość przede wszystkim”, dokonując zmiany wybierajmy przede wszystkim trwałą i elegancką podłogę.

Na początek trochę historii!

Po podłogach wykonanych z drewna chodzimy już prawie 400 lat. Było to odkrycie, które zrewolucjonizowało wnętrza, choć nie zawsze było dostępne dla wszystkich. Początkowo wprowadzano je w życie tylko w elitarnych pałacach i dworkach. W domach klasy średniej podłoga wykonana z drewna zaczęła pojawiać się dopiero w XIX wieku, w momencie powstania pierwszych fabryk produkujących deski na dużą skalę. Moda na wystrój podłogi zmieniała się na przestrzeni lat – popularnością cieszyło się chociażby linoleum, wykładzina czy wykładzina dywanowa. Spośród wszystkich dostępnych rozwiązań, to drewno jednak było najbardziej ponadczasowe i od zawsze stanowiło synonim elegancji, klasy i ciepła domowego ogniska. W dwudziestym pierwszym wieku podłogi drewniane dalej są popularne, choć zmienia się sposób ich produkcji, montażu i konserwacji. Nowa Generacja podłóg, której przykład znaleźć można na venifloor.com to dowód na to, że można połączyć wszystkie zalety drewnianych podłóg, eliminując jednocześnie wady występujące w tym rozwiązaniu.

Ponadczasowa elegancja!

Dokonując wyboru podłogi, warto stawiać na uniwersalność oraz trwałość. Nowoczesne podłogi Venifloor wykonane są z bardzo trwałej płyty HDF, produkowanej w sposób poprzez mielenie i następnie prasowanie drewna, w celu uzyskania wysokiej gęstości – otrzymywany w ten sposób surowiec jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Dużo bardziej od klasycznej deski litej. Podłogi fornirowane dostępne są w wielu kolorach. Naturalna paleta barw dopasuje się do każdej wizji wystroju wnętrza, nadając mu indywidualnego i ciepłego charakteru. Klasyczne kolory zastosowane do wykonania podłogi, pozwolą się nią cieszyć przez długie lata, nawet po zmianie koncepcji na aranżację – uniwersalność, jaką dają podłogi z drewna zostawia nam wolną rękę, jeżeli chodzi o dobór innych elementów wystroju. Pokrycie forniru sześcioma warstwami lakieru, utwardzonego światłem UV lub preparatem woskowo-olejowym, daje nam gwarancję, że wygląd naszej podłogi nie ulegnie większej zmianie na przestrzeni lat.

Cyklinowanie? Nie, dziękuję!

W mieszkaniu często coś przestawiamy, przesuwamy, coś upada, ktoś wchodzi w szpilkach. Wszystkie te działania prowadzą do mikrouszkodzeń, które nie są możliwe do uniknięcia nawet na najtrwalszej powierzchni. To sprawia, że przy wyborze podłogi tak istotny jest wybór surowca, którego ubytki będzie można w sposób prosty uzupełnić, bez demontażu czy konieczności usuwania jej warstw. Posiadając klasyczny parkiet, skazani jesteśmy na cyklinowanie, które jest bardzo uciążliwe. Ilość pyłu, jaka jest generowana podczas renowacji klasycznego parkietu sprawia, że czynność ta generuje dużo brudu. Jednocześnie wymaga pomocy fachowców. Do tego konieczne jest położenie warstwy lakieru. Podsumowując, cyklinowanie wymaga czasu, zdrowia i sporej liczby pieniędzy. Unikniemy tego typu rozterek montując w domu nowoczesną podłogę.

Powitajmy nową jakość renowacji!

Mikrouszkodzenia podłogi Nowej Generacji uzupełnić można fragmentarycznie, tylko w miejscu ubytku woskiem twardym kładzionym na gorąco, lub szybką wymianą pojedynczej deski. Zabieg ten jest nieinwazyjny i szybki, praktycznie nie pozostawiając przy tym śladów. Po wielu latach użytkowania podłóg Venifloor możliwe jest szybkie jednodniowe odnowienie, które polega na delikatnym zmatowieniu. Zabieg ten jest jednak bezpyłowy, co czyni go bezkonkurencyjnym w stosunku do klasycznego cyklinowania. To w naszej gestii zostaje decyzja, jakie zabezpieczenie użyte będzie do pokrycia forniru – lakier czy preparat, którego struktura oparta jest na olejach i woskach.

Zimno, cieplej, gorąco!

Coraz częściej w domach montowane jest ogrzewanie podłogowe. Najczęściej to sposób grzania właśnie ma determinujący wpływ na wybór surowca użytego do wykończenia podłogi. Przy ogrzewaniu podłogowym wybór ten padał najczęściej na ceramikę ze względu na jej wzorowe właściwości w kontaktach ze źródłem ciepła. Teraz, to już przeszłość. Sposób obróbki drewna podłogowego Venifloor zapewnia odporność na odkształcanie i dobre jak na drewno przenikanie ciepła. Od teraz ogrzewanie podłogowe nie będzie już kojarzone wyłącznie z płytkami.  Nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się ciepłem ogrzewania przez piękną drewnianą podłogę. Pod warunkiem, że będzie to właśnie warstwowa podłoga fornirowana.

Inwestując w aranżację naszego wnętrza stawiajmy na ponadczasowe rozwiązania, ponieważ inwestycja w jakość zawsze się opłaca. Postęp technologiczny nie zawsze musi iść w parze z kosmicznym wyglądem. Podłogi Venifloor stanowią idealną kombinację nowoczesnej technologii, połączonej z klasyczną, naturalną urodą drewna.