/Nowoczesne szafy: 4 inspirujące projekty drzwi

Nowoczesne szafy: 4 inspirujące projekty drzwi

Szafa to jeden z najważniejszych, ale też i największych elementów wyposażenia domu. Nie musi być jednak przytłaczającym meblem. Współczesne szafy są wizualnie lekkie i harmonijnie integrują się z aranżacją wnętrza. Wiele zależy od właściwego doboru drzwi. Oto 4 szafy, które zaskakują nowoczesnym stylem.

Szafa – witryna

Szafa wyposażona w drzwi w formie subtelnych, metalowych profili obejmujących tafle przezroczystego szkła to współczesna wariacja na temat witryny. Minimum formy, za to pełna ekspresja w zakresie wypełnienia jej wnętrza, mówiąca wiele o upodobaniach i gustach domowników. Szafa z przeszklonymi drzwiami sprawdzi się w wyeksponowanych miejscach np. w salonie, ale także w garderobie, gdzie dumnie prezentować będzie kolekcję ubrań i dodatków. Zainstalowane wewnątrz liniowe oświetlenie ledowe najnowszej generacji ułatwia odnalezienie poszukiwanych rzeczy. Wprowadza również do wnętrza przyjemną atmosferę i podkreśla samą architekturę mebla.

Dekoracyjne szprosy

Niekiedy w pełni transparentne fronty szafy mogą być kłopotliwe, ponieważ wymagają utrzymania w niej nienagannego porządku. Na szczęście możliwe jest rozwiązanie pośrednie. Są nim szklane fronty z dekoracyjnymi szprosami. W Raumplus ich wzór można zaprojektować indywidualnie. Od regularnych kwadratów kojarzących się ze stylem industrialnym, przez różnego rodzaju oryginalne kombinacje, aż pod bardzo modny poziomy układ o różnym stopniu gęstości filtrujący widok na zawartość półek i wieszaków. Podkreśla on poziome linie we wnętrzu, nadając mu dodatkowej elegancji i dynamiki.

Podświetlana rama

W szafie podświetlane mogą być nie tylko półki i drążki. Raumplus proponuje drzwi przesuwne S1200LED, których ramy podświetlane są ledowo. Dzięki niemu szafa całkowicie zmienia swój wygląd. Z neutralnego i ukrytego mebla, harmonizującego z danym stylem aranżacji, zmienić się może w ten element wyposażenia, który kształtuje estetykę i nastrój wnętrza. A wszystko to odbywa się za pomocą pilota, którym dowolnie sterujemy ustawienia poziomu natężenia i temperatury barwowej światła.

Drzwi z ekranem

W małych mieszkaniach, w których często brakuje miejsca, najlepiej, by szafa była meblem wielofunkcyjnym. Możemy w niej ukryć stanowisko do pracy, toaletkę czy miejsce na deskę do prasowania. Dodatkowe funkcje mogą pojawić się również w samych drzwiach! Przykładem tego typu rozwiązania są drzwi Sliding TV Door Raumplus. Umożliwiają one zamontowanie monitora LCD (do 55 cali) we frontach ze szkła lub płyty. W połączeniu z czarnym szkłem będzie on niemal niewidoczny, dopóki nie zostanie uruchomiony pilotem. Wysoką jakość dźwięku stereo zapewniają głośniki.

Dzisiejsza szafa jest meblem indywidualnie zaprojektowanym na wymiar. Z wnętrzem doskonale organizującym ubrania, buty i nawet najdrobniejsze dodatki, jak apaszki czy biżuteria. Co więcej, dowolnie zaprojektujemy również jej wygląd. Sami zdecydujemy czy ma być neutralnym elementem aranżacji, czy też przeciwnie – cieszyć oko i zaskakiwać dodatkowymi funkcjami – komentuje Aleksandra Basa, projektantka Raumplus.