Niezależnie od tego, czy zbliża się rok szkolny, czy chcesz odświeżyć mieszkanie z okazji nowego roku, pokój nastolatka powinien w pełni odzwierciedlać jego charakter. To miejsce łączące kilka funkcji naraz, dlatego niezwykle istotna jest jego odpowiednia aranżacja i wyciszenie za pomocą drzwi wewnętrznych. Sprawdź, jak urządzić pokój młodzieżowy, aby zachwycił nie tylko Twoją pociechę, ale także wyglądał stylowo.
Pokój młodzieżowy – inspiracje
Mały i przytulny, przestronny lub na poddaszu – pokój młodzieżowy to miejsce, które łączy relaks z rozrywką, zabawą oraz nauką. Wydzielone strefy powinny ze sobą współgrać, tworząc harmonijną całość. Dlatego warto postawić na meble o podobnym designie – loftowe szerokie blaty zestaw z prostą ramą łóżka, a ciężkie dębowe biurko z masywną szafą. Warto zapamiętać też kilka uniwersalnych zasad, które sprawią, że pokój młodzieżowy stanie się stylowym miejscem:
- postaw na funkcjonalne meble –z dużą ilością szuflad i schowków oraz z niezbędną przestrzenią na ubrania, które muszą wisieć;
- zestawiaj różne kolory i faktury – podkreślą wnętrze, dodadzą mu charakteru i zachwycą pomysłowością;
- wykorzystaj lustra do rozświetlenia wnętrza – jeżeli jest ono ponure i wymaga optycznego powiększenia;
- nie zapomnij o tekstyliach – podkreślą wygląd pokoju i pomogą w dodatkowym wyciszeniu pomieszczenia.
W pokoju młodzieżowym warto łączyć różne style – boho idealnie będzie komponować się ze stylistyką skandynawską, a loftowe akcesoria z minimalistycznymi meblami. Warto pamiętać o dodatkach – nie powinno ich być zbyt wiele. Ciekawym pomysłem na dodatkową przestrzeń jest tablica korkowa lub specjalne panele, na których Twoje dziecko będzie mogło powiesić to, co mu się podoba najbardziej. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem do pokoju nastolatka są drzwi z tablicą magnetyczną, po której można także pisać markerami kredowymi. Znajdziesz je w kolekcji Porta Verte HOME.
Nowoczesny pokój młodzieżowy z drzwiami dźwiękoszczelnymi
Przy aranżowaniu pokoju młodzieżowego, warto pamiętać o wyborze odpowiednich drzwi. Powinny pasować do zastosowanej aranżacji, ale także zagwarantować jak największe wyciszenie. Jest to niezwykle istotne – spokój i cisza sprzyjają skupieniu oraz twórczej atmosferze m.in. w trakcie lekcji online. To także niezawodny sposób na zagwarantowanie prywatności dorastającemu nastolatkowi.
Jakie drzwi sprawdzą się najlepiej? Wybierz taki model, który będzie pozbawiony przeszkleń – co prawda pozwalają rozświetlić wnętrze, jednak nie izolują pomieszczenia od dźwięków np. z salonu czy przedpokoju. Postaraj się znaleźć egzemplarz o wypełnieniu wielowarstwowym lub z płyty wiórowej pełnej albo zdecyduj się na drzwi o podwyższonych parametrach akustycznych. Dzięki temu muzyka czy wieczorne pogaduchy, dobiegające z pokoju nastolatka, nie będą zakłócały spokoju pozostałych domowników.
Innym, równie dobrym pomysłem, jest wykorzystanie w topowych modelach drzwi uszczelki opadającej, której zadaniem jest wytłumienie dźwięków dochodzących zarówno z pokoju dziecka, jak i z zewnątrz. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią niezawodność i wysoką jakość kolekcji Porta LINE czy Porta LOFT, które nie tylko podkreślą styl pomieszczenia, ale także zapewnią dyskrecję i spokojną atmosferę.
Szukasz drzwi wewnętrznych do pokoju młodzieżowego? Wybierz te, które zapewnią największe wyciszenie! Sprawdź proponowane modele i wiele więcej z kolekcji Porta.
Jak urządzić pokój młodzieżowy? Tylko z pomocą nastolatka!
Niezależnie od tego, czy w Twoim domu panuje styl boho, czy glamour, pamiętaj o tym, że pokój nastolatka powinien być zgodny z jego gustem i potrzebami. Kształtujące się poczucie estetyki może nie współgrać z Twoimi oczekiwaniami, dlatego postaw na kompromis i poszukuj rozwiązań, które sprostają Waszym wspólnym pragnieniom.
Pokój młodzieżowy powinien odzwierciedlać charakter dorastającego dziecka, a także być funkcjonalny i dobrze zorganizowany. Nie przejmuj się, jeżeli na początku spotykasz się z odmową – wystarczy, że zaproponujesz nastolatkowi coś innego lub zaprosisz go do wspólnego aranżowania przestrzeni. Dzięki temu wzmocnicie relację, a urządzony pokój stanie się Waszym wspólnym dziełem.