/Odnajdź materac, który pozwoli ci zaznać doskonałego wypoczynku.

Odnajdź materac, który pozwoli ci zaznać doskonałego wypoczynku.

Materace piankowe, klasyczne materace ze sprężynami, czy też materace wypełnione żelem. Dzisiejsza oferta rynkowa pozwala nam wybierać spośród wielu różnorodnych typów. Zatem w jaki sposób określić, który będzie dla nas najlepszy? Materac piankowy, czy może żelowy? Jeżeli nie możesz nadal dokonać wyboru, zasięgnij kilku informacji na temat korzyści, które wniosą do twojego życia piankowe materace.

Materac wykonany z pianki

Jeżeli jesteś jedną z osób poszukujących sposobu na ucieczkę przed obolałymi plecami po przespanej nocy, nie omieszkaj zapoznać się z materacami Hilding. Każdy z nas spędza ponad 30% swojej doby na sen. Warto zapewnić sobie warunki, które pozwolą nam pokochać ten czas. Kupując materac Hilding, zagwarantujesz sobie doskonały wypoczynek oferujący orzeźwiającą regenerację o poranku. Z tym produktem niechętnie opuścisz swoje wygodne łóżko.

Co sprawia, że materace Hilding realnie poprawiają jakość naszego snu?

Unikalne podparcie ciała podczas snu.

Materace piankowe są znane i cenione przede wszystkim za swoją niezwykle miękką strukturę, która oferuje nieporównywalne do innych materaców uczucie komfortu. Nie wszystkie materace piankowe muszą być jednak ekstremalnie miękkie. Struktura materacu piankowego zależna jest od gęstości pianek, które zostały umieszczone wewnątrz. Można w ten sposób regularnie manipulować poziomem twardości materacu piankowego. Jedne z nich są niezwykle miękkie, inne zaś mogą mieć nieco twardszą powierzchnię. Pozwala to każdemu użytkownikowi dopasować rodzaj piankowego materacu za względu na jego indywidualne preferencje.

Wybór miękkiego materaca o niskiej gęstości rozłożenia pianek sprawdzą się idealnie w sypialni każdej osoby, która ceni sobie wygodę snu bez względu na pozycję. Miękka struktura dopasuje się do naszego ciała w momencie, w którym ułożymy się na takim materacu. Nie musimy przejmować się o uwierające elementy, ponieważ struktura z pianek dostosuje się do kąta, w którym aktualnie się znajdujemy.

Materace z rozłożeniem pianek o większej gęstości mogą sprawdzić się w przypadku osób, które cierpią na bóle pleców lub karku. Dzięki twardej strukturze materac dostosuje się do naszej pozycji, w której zaśniemy. Dzięki temu nie narażamy się na efekt zapadania, tak jak w przypadku miękkich materacy piankowych i zasypiamy bez obaw o wyginanie narażonych na bóle miejsc.

Niektóre materace piankowe nasycane są miedzią. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści dodaje materacom ten materiał. Miedź wykorzystywana jest zazwyczaj w dwóch celach:

  • Ma za zadanie jeszcze bardziej usztywnić pozycję w materacach o gęstym rozłożeniu pianek
  • Zostaje dodana także po to, aby pomóc w chłodzeniu osoby śpiącej na materacu Hilding

Doskonały sposób na zredukowanie bólu stawów.

Właściwości piankowych materacy są idealny dla osób cierpiących na dolegliwości związane z bólem stawów i mięśni. Materace Hilding są jednym z najczęściej wybieranych produktów spośród ludzi, którzy skarżą się na obolałe kończyny po przespanej nocy. Zostały one zaprojektowane między innymi z myślą o łagodzeniu takiego bólu.

Dowiedziono, że odpowiednio rozmieszczona pianka w materacach jest w stanie przeciwdziałać bólom dolnej części pleców, a także nadmiernemu wzrostowi nacisku powierzchni materaca na ciało. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie różnej gęstości pianek wzdłuż materaca, dzięki czemu jest on w stanie utrzymać kręgosłup śpiącej na nim osoby w linii prostej. Oprócz samego podtrzymania kręgosłupa materac piankowy jest w stanie równomiernie rozłożyć ciężar użytkownika na powierzchni łóżka. Dzięki temu nie nadwyrężymy żadnej partii mięśniowej, gdy zaśniemy w niekorzystnej dla naszych stawów pozycji.

Na jakie korzyści materaca piankowego warto jeszcze zwrócić uwagę?

Grubość materaca.

Grubość materaca ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się w naszym łóżku. Dobry materac piankowy posiada grubą warstwę, która doskonale podtrzyma nasze ciało w wygodnej pozycji do snu.

Żywotność materaca.

Być może nie dotyczy to samej wygody i korzyści, które zapewni nam materac piankowy podczas jego użytkowania. Mimo wszystko żywotność sprzętu jest jednym z najważniejszych aspektów, który przejdzie nam przez myśl podczas zakupu. Materace piankowe nie bez powodu zyskuje ostatnimi czasy na dużej popularności. Im gęstsza struktura pianek, tym trudniej o uszkodzenie jej powierzchni. Innymi słowy, gdy wyposażymy się w gruby materac piankowy, przez długi czas nie będziemy musieli przejmować się jego zużyciem i wymianą na nowy.

Uwagi dotyczące alergii.

Zazwyczaj się nad tym nie zastanawiamy. Jednak zapewnienie sobie zdrowej powierzchni do spania, może przekładać się na więcej zdrowia w ogólnym rozrachunku, co niewątpliwie warto mieć na uwadze. Wiele materacy wchłania pleśń, roztocza, czy też sierść zwierząt domowych. Dzisiejsze materace wykonane z pianki mają antyalergiczną strukturę, która poprawia jakość snu osób cierpiących na liczne uczulenia. Dzięki odpowiedniemu materacowi możesz pożegnać efekt zapchanego nosa, który uniemożliwia zaśnięcie.