/Ogrodzenie aluminiowe ozdobą posiadłości

Ogrodzenie aluminiowe ozdobą posiadłości

Eleganckie ogrodzenie to wizytówka każdej posesji i przysłowiowa kropka nad „i”. Pełni funkcję nie tylko reprezentacyjną, ale również stricte praktyczną – izoluje od hałasów i chroni prywatność domowników. Obecnie jednymi z najpopularniejszych płotów są ogrodzenia z aluminium. Ogrodzenie z aluminium to trwałe, posiadające szereg zalet rozwiązanie nie bez powodu wzbudzające tak duże zainteresowanie. Jest to w ogromnej mierze zasługa właściwości, jakimi odznacza się aluminium. Materiał ten słynie z dużej wytrzymałości oraz odporności na korozję i wiele innych czynników zewnętrznych. Dzięki metodzie lakierowania proszkowego płot wykonany z aluminium nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych – jest prosty w obsłudze i utrzymaniu, a przy tym lekki (aluminium jest trzy razy lżejsze od stali).

Stylowo i z klasą

Ogrodzenia z aluminium znakomicie komponują się z posesjami utrzymanymi w stylu minimalistycznym, aczkolwiek są na tyle uniwersalne, że doskonale odnajdują się również w innych aranżacjach przestrzeni. Istnieje bowiem możliwość pomalowania ich na różne kolory oraz nadania im wyglądu przypominającego np. drewno lub strukturę. Wysokie walory estetyczne płotów aluminiowych są ponadto w dużym stopniu uzależnione od sposobu wykonania i wykończenia. Elementy są wycinane laserowo, co gwarantuje precyzję przy uzyskiwaniu pożądanych kształtów. Wkręty oraz śruby zakrywa się za pomocą zaślepek, dzięki czemu miejsca łączeń poszczególnych części stają się całkowicie niewidoczne.

Ogrodzenie z aluminium – jakie wybrać?

Wybierając ogrodzenie aluminiowe, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami – bardzo ważne jest, aby płot znakomicie współgrał zarówno ze stylistyką posesji, jak i otoczenia. Całość powinna być spójna i harmonijna. Producenci oferują ogrodzenia aluminiowe w rozmaitych wariantach. Klienci najczęściej decydują się na poziome panele – standardowe szerokości profili wynoszą np. 5, 10, 15, 20, 25 cm etc., lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamówić panele w niestandardowych rozmiarach. Bardzo ciekawie prezentują się też aluminiowe płoty sztachetowe i żaluzjowe. Profile natomiast mogą być pełne lub ażurowe. W asortymencie większość producentów znajdują się płoty z tzw. słupkami funkcyjnymi – to sprytny sposób na ukrycie np. odbiornika sterowania bramą lub przycisku służącego do otwierania furtki. Słupek funkcyjny może odgrywać rolę skrzynki na listy. Warto jeszcze nadmienić, iż podświetlając słupki i przęsła oświetleniem LED, zyskuje się designerski wygląd ogrodzenia.

Ogrodzenia aluminiowe – inwestycja na lata

Niekwestionowany urok i funkcjonalność ogrodzeń z aluminium doceniają nie tylko właściciele prywatnych posesji, ale i obiektów komercyjnych czy publicznych. Koszt postawienia takiego płotu jest zdeterminowany licznymi czynnikami, dlatego wycena jest zawsze dokonywana indywidualnie, adekwatnie do wymogów danego projektu. Ogrodzenie z aluminium jest dekoracyjne i ponadczasowe – przypadnie do gustu i miłośnikom nowoczesnych rozwiązań, i klasyki.