/Okap podszafkowy – marzenie (nie tylko) minimalisty
Okap podszafkowy – marzenie (nie tylko) minimalisty

Okap podszafkowy – marzenie (nie tylko) minimalisty

Efektywny, cichy i wydajny. Listę zalet uzupełnia niezawodna technologia, innowacyjne rozwiązania oraz nowoczesny design. Okapy do zabudowy są tak dyskretne, że praktycznie ich nie widać. Właściciele niewielkich kuchni doceniają ich praktyczność i niewielki rozmiar, miłośnicy minimalizmu cenią oszczędne wzornictwo, z kolei architekci na pierwszy plan wysuwają świetną funkcjonalność. Popularność pochłaniaczy podszafkowych rośnie w bardzo szybkim tempie. Czy staną się wnętrzarskim bestsellerem? Najwyższy czas wziąć je pod lupę!

Okapy podszafkowe – znaki szczególne

Najważniejszym atutem każdego urządzenia do zabudowy jest jego rozmiar. Projektanci zadbali o to, by pochłaniacz podszafkowy swoimi wymiarami idealnie mieścił się w zabudowie meblowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wyciąg nie zabiera cennej kuchennej przestrzeni. Jest, a jakby go nie było! To, co możemy dostrzec nad płytą grzewczą, to tafla hartowanego szkła w kolorze ponadczasowej bieli lub czerni. Bezpieczne, higieniczne szkło jest nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale pięknie się prezentuje. Jest eleganckie i ponadczasowe. Jeżeli możesz podłączyć sprzęt do przewodu kominowego, wybierz wyciąg, który pracuje w trybie otwartym wyprowadzając opary na zewnątrz. W przypadku gdy nie masz takiej możliwości, postaw na pochłaniacz, który filtruje powietrze w obiegu zamkniętym za pomocą filtrów węglowych. Okap podszafkowy 60 cm to zdecydowanie najczęstszy wybór do nowoczesnych kuchni. Dopracowane parametry techniczne: najwyższej jakości włoska turbina o wydajności 850 m³/h na ostatnim czwartym stopniu prędkości, kilkuwarstwowy filtr aluminiowy, sterowanie dotykowe, pilot radiowy, timer, energooszczędne oświetlenie LED SMD sprawiają, że urządzenie wyróżnia się świetną funkcjonalnością.

okap podszafkowy

Idealna cisza w kuchni

Kapitalnym rozwiązaniem stworzonym specjalnie dla tych, którzy lubią gotować i jednocześnie oglądać ulubiony serial, słuchać muzyki lub rozmawiać z domownikami są rewolucyjne systemy: Silent Kitchen oraz Silent Home. Okap kuchenny podszafkowy został pozbawiony silnika. W pierwszym wariancie turbina znajduje się poza kuchnią np. na poddaszu lub strychu, w drugim wariancie na dachu budynku. Bezgłośna kuchnia przestała być jedynie marzeniem. Dziś, pochłanianie oparów może się odbywać w całkowitej dyskrecji, bez zbędnego hałasu, a Ty możesz relaksować się i spędzać czas tak, jak chcesz.

Design – jest, czy go nie ma?

Okazuje się, że najtrudniej jest zaprojektować proste rzeczy. Takim wyzwaniem był cichy okap podszafkowy, który swoim wzornictwem ma być na tyle uniwersalny, by pasować do każdej kuchni. Czy to się udało? Zdecydowanie tak! Do wnętrz stworzonych w stylistyce skandynawskiej, w której meble toną w bieli, a całość ociepla naturalne drewno, dobrym rozwiązaniem okaże się np. model Lando Glass White z portfolio marki Nortberg, który będzie kapitalnie korespondował z zabudową meblową. Warto tutaj podkreślić starannie wbudowane oświetlenie w postaci paska LED na całej długości urządzenia. W surowych aranżacjach industrialnych, gdzie liczy się oszczędność form, sprawdzą się okapy do zabudowy w kolorze inox (np. Micra Inox od Nortberg). Srebrna barwa będzie kontrastować z czerwienią cegły i miedzianymi detalami, by jednocześnie współgrać z szarością betonu, czarnym oświetleniem oraz płytkami z efektem cementu. W pozostałych stylach: od modern, przez glamour, new classic, paryskim, japandi, eklektycznym, najbezpieczniejszym wyborem będzie czarny pochłaniacz! Marino Black z czterema oczkami LED lub Lando Glass 2Strips Black to esencja dobrego designu z mistrzowską dbałością o każdy detal!

okap podszafkowy

Okap podszafkowy w kuchni  – yes, yes, yes!

Urządzając, remontując czy zmieniając wystrój kuchni zawsze stajemy przed dylematem wyboru urządzenia do pochłaniania, które skutecznie zadba o czyste i świeże powietrze w domu. By wnętrze było naprawdę Twoje, wybierz okap, który Ci się nigdy nie znudzi. Elegancki, prosty w montażu, intuicyjny w obsłudze, cichy i wydajny – okap do zabudowy to wybór, za który sam sobie podziękujesz.