/Organizacja kosmetyków na półkach łazienkowych — jak wykorzystać dostępną przestrzeń?

Organizacja kosmetyków na półkach łazienkowych — jak wykorzystać dostępną przestrzeń?

Inwestycja w wysokiej jakości półki ułatwia utrzymanie porządku w łazience oraz pozwala na sprawną segregację kosmetyków lub akcesoriów. Dzięki temu całe pomieszczenie zyskuje na funkcjonalności i prezentuje się niezwykle estetyczne. Ponadto zaoszczędzone na półkach miejsce można wykorzystać na dekoracje, które stworzą we wnętrzu przyjemną, odprężającą atmosferę. Aby tak się stało, warto w przemyślany sposób zagospodarować dostępną przestrzeń. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy kilka praktycznych sposobów, które usprawnią organizację kosmetyków i pozwolą na lepsze wykorzystanie półek łazienkowych.

Funkcjonalne półki łazienkowe — wybór odpowiedniego rozmiaru

Decydując się na inwestycję w półki łazienkowe, warto wcześniej przemyśleć, jaki rozmiar najlepiej sprawdzi się w łazience. W pomieszczeniach o mniejszym metrażu, w których nie mieści się zbyt wiele mebli, bardzo dobrze sprawdzą się długie, wąskie modele. Optycznie zajmują one niewiele miejsca, ale zapewniają dużo przestrzeni użytkowej. Wówczas możesz na nich poukładać dodatkowe organizery lub mniejsze kosmetyki. Przed zakupem dobrym pomysłem będzie zmierzenie ściany, na której ma znaleźć się półka albo wykonanie wizualizacji. Dzięki temu zyskasz pewność, że cały projekt będzie świetnie prezentował się w rzeczywistości i w pozytywny sposób wpłynie na funkcjonalność oraz wygląd łazienki.

Przemyślany sposób montażu półek łazienkowych i maksymalne obciążenie

Chcąc umieścić na półkach łazienkowych organizery lub cięższe kosmetyki, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na sposób ich montażu oraz na maksymalne dopuszczalne obciążenie. Praktycznym rozwiązaniem będzie montaż inwazyjny na specjalnych, niewidocznych śrubach lub nowoczesnych wspornikach, które dodają aranżacjom charakteru. Tego typu wyposażenie łazienkowe prezentuje się niezwykle estetycznie i pozwala na sprawną organizację przestrzeni. Duży wybór półek łazienkowych montowanych na wspornikach lub wspomnianych śrubach oferuje producent mebli Gante, który dba o precyzyjne wykonanie każdego modelu i zapewnia duży wybór kolorów oraz stylów.

Organizery na półki łazienkowe — które modele sprawdzą się najlepiej?

Dzięki dobrze dobranym organizerom można znacznie powiększyć przestrzeń użytkową półek łazienkowych i posegregować kosmetyki, które w efekcie będą się estetycznie prezentować. Takie rozwiązanie to idealna propozycja dla zwolenników minimalizmu oraz osób, którym zależy na stworzeniu harmonijnej, eleganckiej aranżacji. Na półki łazienkowe świetnie sprawdzą się zamykane pudełka do przechowywania, które utrudniają gromadzenie się kurzu i występują w wielu modnych odcieniach oraz kształtach. Funkcjonalnym rozwiązaniem są również organizery na kosmetyki, które ułatwiają sprawne ułożenie szminek, kredek, pędzli czy akcesoriów do demakijażu.

W przypadku łazienek o ograniczonej przestrzeni godnym uwagi rozwiązaniem będą organizery o dwóch lub trzech poziomach. Można je z powodzeniem umieścić na półce łazienkowej, zyskując dodatkowe miejsce do przechowywania. Warto jednak wcześniej upewnić się, że tego typu modele są stabilne i dopasowane wymiarami do rozmiaru półek. Co więcej, na wyższych poziomach możesz umieścić dekoracje, takie jak świeczki zapachowe czy rośliny, dodając łazience charakteru.