/Panele mineralne Fitwall – rewolucja w aranżacji ścian

Panele mineralne Fitwall – rewolucja w aranżacji ścian

Aranżacja ścian nie musi ograniczać się do wyboru koloru farby, tapety czy obrazów, które na nich powiesimy. Ściany mogą być dekoracją samą w sobie. Dzięki panelom mineralnym Fitwall marki KRION wykończenie oraz zabezpieczenie powierzchni pionowych jeszcze nigdy nie było tak proste i tak efektowne!

Wielkoformatowe okładziny ścienne to coraz popularniejsze rozwiązanie, po które warto sięgnąć nie tylko w obiektach komercyjnych, ale również domach i mieszkaniach. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Ekologiczne i łatwe w montażu

Proponowane przez należącą do hiszpańskiej Porcelanosa Group markę KRION panele mineralne Fitwall charakteryzują się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne jak np. wysokie temperatury i drobne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nim ściany dłużej będą miały nieskazitelny wygląd. Łatwo utrzymać je w czystości, a nawet poddać lekkiej renowacji (za pomocą wypełniacza do spoin, który może być również użyty do naprawy ewentualnych niedoskonałości).

Panele Fitwall wykonane są ze specjalnego ekologicznego materiału, w którym minerały połączono żywicą zawierającą przetworzony PET. Taki skład gwarantuje niską emisyjność substancji lotnych, a przez to bezpieczeństwo i komfort. Panele są lekkie (ich waga waha się od 6 do 10 kg/m2 w zależności od wzoru) i elastyczne. Można je przycinać do pożądanych rozmiarów. Dzięki temu łatwo je dopasować do różnych rodzajów ścian, również tych zakrzywionych.

Jak kamień i jak drewno

Ale to nie wszystko. Panele Fitwall zapewniają przede wszystkim niesamowity efekt estetyczny. Doskonale naśladując naturalne drewno, beton, tkaniny i skały pozwalają szybko (montaż jest bardzo prosty) kompletnie odmienić wnętrze.

Dostępna w Polsce w ramach brandu Decores, dystrybuowana przez Grupę REJS paleta paneli Fitwall obejmuje: 4 serie i 9 wzorów w kilku odcieniach. Na uwagę zasługuje m.in. wzór Doghe (seria Wood) odwzorowujący drewno i inspirowany szalenie modną w latach 80-tych i 90-tych, a dziś powracającą do łask boazerią. Panele Doghe znakomicie oddają urok naturalnego drewna, ale pozbawione są jego wad. Nie przebarwią się, ani nie będą wymagały konserwacji. Dostępne są w trzech odcieniach: Roble Nature, Roble Murano i Nogal Americano.

Zupełnie inne wrażenie tworzy przywodzący na myśl ceramikę wzór Mattonella (seria Cotto). Ta przestrzenna wariacja zaskakuje jednocześnie symetrią i nieregularnością. Prostopadłościany ułożono w nim co prawda w równe szeregi, ale każdy ma nieco inny kąt nachylenia. Dzięki temu pięknie odbijają światło i stwarzają wrażenie ruchu. Wzór dostępny jest w pięciu odcieniach: Bianco, Paglierino, Bruciato, Anticato i Rosato.

Przestrzenny efekt zapewniają również panele z serii Concrete. Inspirowane betonem Arco, Wave i Rolling (każdy dostępny w kilku odcieniach) wyróżniają się subtelnymi prążkami, przywodzącymi na myśl rzymską architekturę podaną w nowoczesnym wydaniu. Podkreślająca naturalną chropowatość betonu i skał, symetryczna powierzchnia perfekcyjnie układa się w całość na dużych powierzchniach tworząc efekt, od którego nie sposób oderwać oczu.

Jeszcze większą różnorodność i oryginalność proponują wzory z serii Creative. Panele Willow naśladują materiał o grubym splocie, Palm tradycyjną plecionkę wyplatanych koszyków, zaś Shades kruche słodkie wafelki. Najbardziej nietuzinkowy, dostępny w 5 odcieniach wzór Oz to udana kompilacja różnych faktur i powierzchni. Gładkie, delikatnie chropowate, a także prążkowane i głęboko nakłuwane prostokąty ułożono w nim w jodełkę, co podkreśla wyjątkową grę świateł i refleksów i zapewnia spektakularny efekt końcowy.

Źródło: Rejs.eu