/Piece gazowe dwufunkcyjne: ranking, opinie
Kotły gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania: ranking

Piece gazowe dwufunkcyjne: ranking, opinie

Piece gazowe dwufunkcyjne zdobywają sobie coraz to większą popularność. Nie da się bowiem ukryć, że każdemu z nas zależy na tym, by zapewnić sobie oraz domownikom najwyższy komfort cieplny. Jednak oprócz ogrzewania pomieszczenia, piece gazowe dwufunkcyjne umożliwiają również podgrzanie ciepłej wody użytkowej, dokładnie wtedy, kiedy występuje na nią największe zapotrzebowanie. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten rodzaj kotłów tak szeroko wybierany jest obecnie zarówno do domów i mieszkań.

Niemniej jednak piece gazowe dwufunkcyjne to bardzo szeroka kategoria produktowa. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim mocą, a także szeregiem innych parametrów. Nic więc dziwnego, że w momencie wyboru każdy z nas poszukuje odpowiedzi na pytanie: jaki piec gazowy dwufunkcyjny wybrać, by sprawdził się najlepiej? Otóż ranking i opinie pomogą rozwiać wątpliwości!

Spis treści:

  1. Piece gazowe dwufunkcyjne: opinie
  2. Piece gazowe dwufunkcyjne: ranking
  3. Kotły gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania: ranking
  4. Jaki piec do domu wybrać?

Piece gazowe dwufunkcyjne: opinie

Zacznijmy od tego, jakie opinie funkcjonują o piecach gazowych dwufunkcyjnych. Otóż nie da się zaprzeczyć, że to właśnie te modele urządzeń grzewczych są najchętniej wybierane do naszych domów i mieszkań. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Kotły gazowe dwufunkcyjne mają opinię urządzeń niezwykle ekonomicznych. Przejawia się to nie tylko w momencie ich zakupu, ale przede wszystkim w momencie ich użytkowania. Jeśli tylko zostanie dopasowana ich odpowiednia moc, wówczas można cieszyć się niezwykle wysokim komfortem cieplnym w połączeniu z niskimi rachunkami. To z pewnością jedna z największych zalet tego typu kotłów.

Niemniej jednak przeglądając dalej opinie użytkowników, da się zauważyć, że wskazują oni na funkcjonalność takiego pieca. Otóż prawdą jest, że nie ogrzewa on tylko pomieszczenia, ale także i ciepłą wodę użytkową.

W momencie kiedy występuje na nią zapotrzebowanie, nie trzeba będzie długo czekać, aż woda osiągnie pożądaną temperaturę. Piece gazowe dwufunkcyjne to właśnie ją będą ogrzewać w pierwszej kolejności, zaś gdy zadanie to zostanie wykonane, powrócą do ogrzewania pomieszczenia. Użytkownicy pieców gazowych dwufunkcyjnych to właśnie uważają za ich największą zaletę. Jest to bowiem swoiste połączenie obu urządzeń do ogrzewania w jednej obudowie, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie na znaczne zredukowanie kosztów.

Warto również wskazać na fakt, że piece gazowe dwufunkcyjne to niezwykle opłacalna inwestycja na lata. Szerokie możliwości wyboru dają wyjątkową okazję do dopasowania idealnego modelu do swoich potrzeb.

Piece gazowe dwufunkcyjne: ranking

Jeśli zastanawiamy się, jaki piec gazowy dwufunkcyjny wybrać do naszego domu lub mieszkania, to z pewnością cierpimy na przysłowiowy zawrót głowy. Okazuje się, że mnogość modeli i wyjątkowość parametrów wcale nie ułatwiają podjęcia decyzji. Wobec tego oto ranking TOP3 modeli, które zasługują sobie na miano najlepszych pieców gazowych dwufunkcyjnych:

  1. Bosch Cerapur GC2200W – pierwszy model to kocioł gazowy dwufunkcyjny od świetnie nam znanej marki Bosh. Cechuje się on wyjątkową modą 25 kW oraz zapewnia podwyższoną klasę komfortu ciepłej wody użytkowej. Ma on siedem dedykowanych przycisków, a także niezwykle czytelny wyświetlacz. Obsługa tego kotła jest więc niezwykle prosta i przyjemna. Świetnie sprawdzi się on do małych i średnich mieszkań.
  2. Bosch CONDENS GC2300iW – to kolejny model pieca gazowego dwufunkcyjnego od marki Bosh, na który z całą pewnością warto zwrócić większą uwagę. Cechuje się on nowoczesnym designem i dodatkową izolacją wyciszającą. Piec ten ma kompaktowe wymiary, więc może zostać zamontowany praktycznie wszędzie. Podobnie jak poprzedni model, posiada siedem dedykowanych przycisków i intuicyjny panel sterowania. Jego obsługa nie wymaga więc specjalistycznej wiedzy i większego zaangażowania.
  3. Junkers Cerapur Smart ZWB 28-5C – to piec gazowy dwufunkcyjny od marki Junkers. Oferuje on płynną modulację mocy w zakresie od 1 do 8, a także w pełni intuicyjna obsługę. Piec ten posiada wyciszenie i nie wymaga wiele miejsca w przypadku montażu. Występuje on w trzech wersjach mocy: 14, 20 lub 24 kW, więc parametr ten można idealnie dopasować do swoich potrzeb i wymagań. 

Wszystkie piece uwzględnione w powyższym rankingu można znaleźć na: https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/junkers-kotly-dwufunkcyjne.html.

Kotły gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania: ranking

Wśród wszystkich pieców gazowych dwufunkcyjnych, warto również zwrócić uwagę na te, które oferują zamkniętą komorę spalania. Podobnie jak w poprzednim wypadku, różnorodność ich modeli może być prawdziwie przytłaczająca. Wobec tego ranking TOP3 pieców gazowych dwufunkcyjnych z zamkniętą komorą spalania powinien rozwiać wątpliwości:

  1. JUNKERS CERAPUR MIDI ZWB 24-1 RE – to piec gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania od marki Junkers. Cechuje się on mocą na poziomie 25kW, a także zdolnością do szybkiego i efektywnego podgrzania nawet największych ilości wody użytkowej. Przepływ utrzymuje się na poziomie 10 litrów na minutę.
  2. VAILLANT VC 146/5-5 ECOTEC PLUS – to najnowsza generacja pieców gazowych dwufunkcyjnych z zamkniętą komorą spalania. Oferuje on moc na poziomie 14,9 kW, jednak jego sprawność normatywna to aż 109%. Piec ten wyposażony jest w innowacyjny system ELGA, który optymalizuje proces spalania, zwiększając ekonomiczność tego pieca.
  3. VIESSMANN VITODENS 100-W B1KC – to piec gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania, który pracuje cicho i wydajnie. Jego moc to aż 26 kW. Co więcej jest on wyposażony w intuicyjny i dotykowy sterownik. 

Jaki piec do domu wybrać?

Wybór pieca gazowego dwufunkyjnego do domu z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Najważniejszym parametrem jest jednak jego moc. W przypadku kiedy mamy małe mieszkanie, piece gazowe dwufunkcyjne o mocy do 20kW poradzą sobie zarówno z ogrzaniem pomieszczeń, jak i ciepłej wody użytkowej. W przypadku domów z dwiema łazienkami, lepszym wyborem będą piece o mocy 25 kW i więcej. Pamiętajmy również, by uwzględnić wymiary pieca w kontekście jego przyszłego montażu. Dopasujmy więc kocioł gazowy dwufunkcyjny idealnie do naszych potrzeb i oczekiwań.