/Piotrków Trybunalski: Nowe inwestycje mieszkaniowe?

Piotrków Trybunalski: Nowe inwestycje mieszkaniowe?

W Piotrkowie Trybunalskim mogą powstać inwestycje mieszkaniowe w ramach rządowego programu „Mieszkania dla rozwoju”. W środę (20.01) w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie w tej spawie.

Nowy program to element tzw. pakietu mieszkaniowego, który wszedł w życie we wtorek (19.01). O nowych rozwiązaniach opowiadali dziś w naszym mieście wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oraz Bartłomiej Druziński, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– Dziś odbyliśmy pierwsze spotkanie w tej sprawie. Program wygląda obiecująco, dlatego będziemy analizować jego szczegóły i podejmować decyzję, co do ewentualnego przystąpienia – mówił podczas briefingu prasowego, który odbył się tuż po spotkaniu prezydent Krzysztof Chojniak.

– Program będzie skierowany do osób, które ze względów ekonomicznych, nie mają możliwości zakupu własnego mieszkania i będzie realizowany na gruntach gmin. Budownictwo mieszkaniowe jest ważnym elementem rozwoju, dlatego powstawanie takich inwestycji jest kluczowe dla przyszłości miast – podkreślał wicewojewody Krzysztof Ciecióra.

Kilka szczegółów programu zdradził prezes Bartłomiej Druziński, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– Około 50-60 % kosztów budowy takiego bloku pokryją dofinansowania. Pozostała część finansowana będzie ze środków partycypacji mieszkańców oraz kredytów. Mieszkańcy będą mieli możliwość nabycia prawa własności nie wcześniej niż po 15 latach od zamieszkania – tłumaczył dziennikarzom prezes KZN.