/Plakaty na ścianę – idealny sposób na aranżację wnętrza
wall colors - ładne tapety w salonie

Plakaty na ścianę – idealny sposób na aranżację wnętrza

Plakaty i grafiki na ścianę to wspaniały pomysł na aranżację wnętrz. A domowa galeria zdjęć to idealne rozwiązanie dla pustki na ścianie. Dekoracje ścienne mogą przywodzić na myśl miłe wspomnienia i jednocześnie urozmaicać wystrój. Jednak kształt, zawartość oraz charakter tego typu ozdób musi być dobrze przemyślany. W tym artykule przedstawiamy sprawdzone pomysły na to, jak zaaranżować zdjęcia na ścianie.

Za co kochamy plakaty?

Plakat w domu to symbol nowoczesności. To właśnie tak małe elementy są w stanie podkreślić charakter mieszkania. Warto dodać, że w wielu sytuacjach jego wydźwięk jest też odpowiedzią na temperament lub potrzeby gospodarzy. Tego typu ozdoby podnoszą prestiż wnętrza i świadczą o zainteresowaniach domowników. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każdy plakat będzie wyglądał dobrze np. w salonie urządzonym w stylu klasycznym. 

Aktualnie plakaty na ścianę stały się ciekawą alternatywą dla obrazu. Wybór plakatu ze zdjęciem na ścianę niesie za sobą wiele zalet. Dzięki tego typu ozdobom możemy optycznie powiększyć bądź zmniejszyć wnętrze. Warto zauważyć, że znacznie częściej korzystamy z tej pierwszej opcji. Dlaczego? Ponieważ metraż mieszkań w bloku jest dość ograniczony. Jak za pomocą plakatów ze zdjęciem uzyskać efekt większego pokoju? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wystarczy wybrać takie ilustracje, które przedstawiają otwarte przestrzenie, takie jak – plaże, morza czy jeziora. 

Plakat ze zdjęcia – wyjątkowa dekoracja Twojego wnętrza 

Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu w naszych domach dominuje styl minimalistyczny. Ten styl charakteryzuje się prostotą i surowością, co można zauważyć w oszczędnych, ale z drugiej strony pięknych dekoracjach. W takich miejscach świetnie sprawdzą się plakaty ze zdjęcia, które są w stanie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki urozmaicić wnętrze nienachalną formą. Plakaty przedstawiające fotografie z perspektywy lotu ptaka, sprawdzą się zarówno w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i w biurach czy hotelach. 

Plakaty Ra2nski’ego – zwyczajne miejsca w niezwyczajny sposób 

Wojciech Radwański to fotograf ze Śląska, który po studiach na Politechnice Śląskiej wybrał rozwój zawodowy w kierunku swojej pasji, czyli fotografii. I choć na początku Ra2nski – bo tak brzmi jego pseudonim, fotografował aparatem analogowym, aktualnie wykonuje piękne zdjęcia lotnicze. Wojciech ukazuje w ten sposób pozornie zwyczajne miejsca w niezwyczajny sposób. Jego zdjęcia najczęściej przedstawiają architekturę, infrastrukturę miejską, a także naturę i krajobrazy. Jeśli chodzi o dostępne zdjęcia, plakaty mogą być one utrzymane w dowolnej kolorystyce. Nie da się ukryć, że w kolekcji fotografii Wojciecha Radwańskiego znajdziemy zapierające dech w piersiach kadry, które wprowadzą do naszego mieszkania niepowtarzalny klimat. 

Jak rozmieścić plakaty w pokoju? 

Planując rozkład domowej galerii, musimy zwrócić uwagę na to, co znajduje się w pobliżu, a także zastanowić się, nad jakim meblem powiesić obraz – czy poniżej znajduje się sofa, komoda, łóżko, czy stół? Istotna jest także szerokość konkretnego mebla oraz odległość dzieląca go od zawieszonych obrazów. Estetyczny efekt uzyskamy także wtedy, gdy przy pomocy ram obrazów i mebla, stworzymy konkretny kształt. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza domowa galeria nie będzie wyglądać obco, a dodatkowo świetnie wpisze się w aranżację całego wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie nad meblem jednego obrazu, pamiętajmy o tym, aby znalazł się on dokładnie pośrodku, a szerokość ramy lub całej galerii nie była szersza niż mebel. 

Czy plakaty sprawdzą się jako dekoracja wnętrza? Okazuje się, że tak – dobry plakat, zawsze przyciągnie wzrok. Co więcej, tego typu ozdoba podkreśli charakter wnętrza oraz opowie o naszych zainteresowaniach i pasjach. Nie da się także ukryć, że jest to także znakomity pretekst do tzw. “small talks” z gośćmi.