/Planujesz świąteczne porządki? Te środki czyszczące ułatwią sprzątanie

Planujesz świąteczne porządki? Te środki czyszczące ułatwią sprzątanie

Zbliżają się wyjątkowe Święta, chcemy więc zadbać o to, by spędzić je w miłej atmosferze. Nawet jeśli sprzątamy systematycznie, na kilka dni przed Wigilią udziela nam się świąteczne zabieganie i zabieramy się za gruntowne porządki. Pierzemy dywany, czyścimy podłogi, myjemy okna. Warto wiedzieć, jakie środki czyszczące nam w tym pomogą.

Czysta i lśniąca podłoga

Lśniące podłogi nadają każdemu wnętrzu uroczysty, świąteczny charakter. Aby gruntownie wyczyścić podłogi z drewna, potrzebny jest skuteczny i sprawdzony środek czyszczący. Polecamy Wood Strip, preparat, który usuwa trudne zabrudzenia z podłóg lakierowanych i olejowanych, nie uszkadzając drewnianej powierzchni.

Dokładnie wymyta podłoga wymaga jeszcze pielęgnacji. Drewniane podłogi olejowane zabezpieczymy olejem Wood Basic Oil, a odświeżymy preparatem olejowym Wood Refresher. Twardy wosk do podłóg Sol-Cir służy do zabezpieczania przed zniszczeniem podłóg z surowego drewna, woskowanych i olejowanych. Z jego pomocą możliwe jest również uzyskanie pięknego połysku poprzez polerowanie. Podłogi z paneli skutecznie wyczyści płyn Laminet. Jest on antypoślizgowy, szybko wysycha, pozostawia na długo świeży zapach.

Skuteczne środki do prania dywanów

Dywany i wykładziny niekoniecznie trzeba prać na mokro i czekać potem długo aż wyschną. Tapi Shampoo to doskonały środek do czyszczenia dywanów z włókien naturalnych i syntetycznych aktywną, dobrze pieniącą się suchą pianą. Dokładnie oczyszcza i na długo pozostawia w pomieszczeniu przyjemny zapach.

Inny skuteczny preparat to Tapi Dry, niskopieniący, do prania dywanów suchą metodą natryskową. Dobrze rozpuszcza tłuszcz i brud oraz zapobiega zbyt szybkiemu ponownemu zabrudzeniu. Uporczywe plamy z tłuszczów pochodzenia nieorganicznego, szminki czy pasty do butów, których nie mogą doczyścić inne środki, zlikwiduje odplamiacz w spray’u Tapi Spot.

Ekologiczne mycie szklanych powierzchni

Do mycia okien użyjmy przyjaznych środowisku środków, takich jak Pramol Eco Vitrex, który działa szybko i skutecznie rozpuszcza brud. Pozostawia na szklanych powierzchniach delikatny połysk, dzięki któremu szyby sprawiają wrażenie krystalicznie czystych. Można nim myć nie tylko okna. Lustra, szklane blaty, stal nierdzewna i inne wodoodporne powierzchnie będą błyszczeć na święta.

Jeżeli mamy mało czasu, użyjmy profesjonalnego środka pianowego Redivit. Jest on wyposażony w rozpylacz tworzący pianę, która nie spływa z szyb i skutecznie rozpuszcza zanieczyszczenia. Wystarczy spryskać powierzchnię i przetrzeć.