/Płytki heksagonalne w kuchniach połączonych z salonem – zobacz nasze propozycje
płytki heksagon od firmy raw decor

Płytki heksagonalne w kuchniach połączonych z salonem – zobacz nasze propozycje

Zastanawiasz się, jakie rodzaje płytek heksagonalnych wykorzystać w pomieszczeniu łączącym kuchnię z salonem? Zobacz nasze propozycje na wykorzystanie heksagonów oraz eleganckich heksalongów.

Łączenie salonu z aneksem kuchennym to coraz powszechniej stosowane rozwiązanie. W małych mieszkaniach pozwala zaoszczędzić miejsce i optycznie powiększyć przestrzeń. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób atrakcyjnie wykończyć ściany tego wielofunkcyjnego pomieszczenia, zwróć uwagę na płytki heksagonalne. Ich niestandardowy format oraz bogaty wybór dostępnych wariantów sprawiają, że świetnie nadają się one do pokoju dziennego. Zobacz nasze propozycje ich wykorzystania!

Mozaika – heksagon w dwóch kolorach

Jednym z ciekawszych pomysłów na wykończenie ścian kuchni połączonej z salonem jest utworzenie dwukolorowej mozaiki z płytek heksagonalnych. Wyobraź sobie, że w części kuchennej dominuje jedna barwa – na przykład brąz – a w części salonowej druga – chociażby szarość. Układając płytki ceramiczne w odpowiedni sposób, jesteś w stanie osiągnąć płynne przejście z jednego koloru do drugiego, co w ciekawy sposób połączy dwie różne funkcje jednego pomieszczenia. Często wykorzystywanym pomysłem jest tradycyjna czarno-biała szachownica.

Podzielone płytki – heksagon z rombów

Heksagony to nowoczesne płytki do kuchni, które pojawiają się w coraz to ciekawszych wariantach. Jedną z ich atrakcyjnych odmian stanowią romby, które łączone w trójki składają się na sześciokąt (np. matowy Diamond Czarny z asortymentu rawdecor.pl). Takie rozwiązanie daje Ci jeszcze większe pole do popisu, ponieważ heksagony mogą być układane z różnokolorowych elementów. Z drugiej strony możesz również wykorzystać pojedyncze romby do stworzenia zupełnie innych kształtów niż sześciany.

Heksalong – alternatywa dla plastrów miodu

Choć tradycyjne heksagony idealnie nadają się do kuchni ze względu na skojarzenia z plastrami miodu, możesz także zdecydować się na alternatywę w postaci heksalongów. To rodzaj wydłużonych sześciokątów, które dodają pomieszczeniu elegancji. Rewelacyjnie spiszą się jako wykończenie ścian pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto wybrać jasne kolory płytek, takie jak np. szary szkliwiony heksalong.

Płytki heksagon w sklepie rawdecor.pl

Jeśli zainteresowały Cię nasze inspiracje, zobacz płytki heksagon w sklepie rawdecor.pl. Czeka tam na Ciebie jeszcze więcej propozycji, dzięki którym atrakcyjnie wykończysz swoją kuchnię.