/Po czym rozpoznać dobre prześcieradło?

Po czym rozpoznać dobre prześcieradło?

Każdy z nas chce , aby dany przedmiot użytku domowego służył mu przez długi czas. Tak samo jest z prześcieradłami. W dobie zalewu produktów z Chin , ciężko jest stwierdzić czy owe prześcieradło będzie trwałe oraz wygodne w użyciu. Nie raz zostajemy rozczarowani, kiedy wybierając na pozór porządne prześcieradło , okazuje się że jest ono cienkie, jak i nie przyjemne w dotyku. W tym artykule pokażemy czym się kierować , i na co zwracać uwagę przy wyborze prześcieradła.

Trwałość prześcieradła zależna jest od gramatury.

Oczywistym jest że każdemu z nas zależy na tym, aby prześcieradło posłużyło nam przez długi czas, i nie rozpadło się po pierwszym praniu. Ważnym parametrem który już na pierwszy rzut oka może powiedzieć nam o trwałości prześcieradła, jest jego gramatura. Jest to ilość tkaniny przedstawiona w gramach na jeden metr kwadratowy użytej tkaniny. Im wyższy jest ten parametr tym grubsza i gęstsza jest tkanina. Gramatura prześcieradeł zaczyna się już od 80 gramów na metr kwadratowy, jest to jednak bardzo mało, i zalecamy prześcieradła od gramatury 160 gram na metr kwadrat.  Prześcieradło które ma odpowiednią gramaturę powinno być trwałe i służyć nam przez dłuższy czas.

Polska Prześcieradła gwarancją jakości.

Mówi się że dobre to co Polskie i w przypadku prześcieradeł jest to jak najbardziej trafne powiedzenie. Prześcieradła produkowane w Polsce, w większości przypadku są starannie wykonane z porządnej tkaniny. Polscy producenci dbają o to aby ich marki miały renomę , dlatego zależy im żeby klient był zadowolony i wracał ponowie. Polskie prześcieradła wykonane są z bawełny dzięki czemu są miłe w dotyku, i przyjemnie się na nich położyć. Jak już wcześniej wspominaliśmy prześcieradła produkcji Polskiej są starannie wykonane , jest to bardzo ważne pod względem tego aby idealnie leżały na materacu , przez co będą wyglądać estetycznie i schludnie.

Tkanina  sercem prześcieradła.

Następnym parametrem prześcieradła na jaki powinniśmy zwrócić uwagę to rodzaj tkaniny. Najlepszym wyborem będzie bawełna z uwagi na fakt, że jest to materiał naturalny i przyjazny człowiekowi.  Jednak zdarzają się kruczki i należy doczytać czy skład tkaniny to aby na pewno 100% bawełna. Istnieje wiele tkaniny gdzie surowcem są  mieszanki bawełny, oraz tworzyw sztucznych. Odradzamy takie rozwiązanie ponieważ , bawełna traci swoje pożądane właściwości , natomiast sztuczne dodatki z pewnością będą negatywnie wpływać na jakość użytkowania. Porządne sprawdzone prześcieradła Polskiej produkcji, znajdą Państwo tutaj: https://posciel-szpulka.pl/przescieradla/ Dobra tkania powinna odznaczać się tym że ,będzie przyjemna dla ciała, nie będzie farbować, jak również tracić koloru.

Ekologiczne tkaniny przyjazne dla środowiska.

Podczas wyboru prześcieradła , jeszcze przed jego zakupem warto już teraz pomyśleć , jaki będzie miało ono wpływ na środowisko, kiedy to już przestanie nam służyć. Jest to istotna kwestia ponieważ w dobie konsumpcjonizmu , bardzo dużo produkowanych jest odpadów z którym musi poradzić sobie natura. Dlatego warto być EKO, i wybierać produkty naturalne, szczególnie że jeśli wybierzemy markowe prześcieradło, to posłuży ono nam zapewne 2-3 raz dłużej słabej jakości. Ma to podwójną korzyść po pierwsze zamiast kupić 3 prześcieradeł, kupimy jedno i zaoszczędzimy. Druga korzyść jest tak że wprowadzimy mnie odpadów do środowiska. W dodatku prześcieradła bawełniane znacznie szybciej podlegają rozkładowi niż np. z poliestru czy poliamidu.