/Poduszka i pościel na dobry sen

Poduszka i pościel na dobry sen

Dobry wypoczynek nocny i zdrowy sen zapewni nie tylko wygodne łóżko z dobrze dobranym materacem, ale również odpowiednia poduszka i pościel. Ważny jest zarówno kształt poduszki, jej wypełnienie, jak i tkanina, z jakiej uszyta została pościel.

Jaka powinna być poduszka i pościel na dobry sen?

Wybór poduszki wbrew pozorom wcale nie jest taki łatwy. Wszystko zależy od tego w jakiej pozycji najczęściej śpimy, czy mamy jakieś dolegliwości związane z kręgosłupem, a może chrapiemy lub mamy kłopoty z zasypianiem albo lubimy spać na brzuchu. Wszystkie te sytuacje wymagają innego rodzaju poduszki by zapewnić zdrowy sen. Osoby mające kłopoty z kręgosłupem powinny wybierać poduszki ortopedyczne, a te, które chrapią muszą mieć dobrze podparty podczas spania kark. Natomiast dla tych, którzy lubią spać na brzuchu wskazana będzie tylko mała poduszeczka. Ci, którzy mają problem z zaśnięciem powinni postawić na poduszkę z wypełnieniem ziołowym, np. z lawendy czy melisy. Poduszki takie uspokajają i ułatwiają zasypianie.

Dobry sen może zapewnić również pościel z materiałów naturalnych, w których nie będziemy się pocić. Odpowiednia więc będzie pościel z bawełny, a w miesiącach zimowych również z flaneli, która ma właściwości termoizolacyjne i zapewni ciepło. Latem lepiej wybierać bawełnę. która delikatnie chłodzi lub korę, jeśli nie mamy ochoty prasować pościeli po każdym praniu.