/Polskie czy włoskie marki oświetleniowe? Sprawdzamy na przykładach

Polskie czy włoskie marki oświetleniowe? Sprawdzamy na przykładach

Włoski design – znany i ceniony na całym świecie. La Triennale di Milano czy Compasso d’Oro to ekspozycja i konkurs, który znany jest wszystkim, którzy interesują się wzornictwem i sztuką. To Włosi wyznaczają często trendy w designie, słyną z zamiłowania do piękna i awangardy. Zarówno w modzie, sztuce czy oświetleniu. Nie dziwi więc, że powstałe w kolebce designu lampy cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Lampy Ideal Lux – elegancja prosto z Włoch

Marka Ideal Lux ma swoją siedzibę w okolicach Wenecji, w Mirano. Kilka dekad w branży oświetleniowej pozwoliło jej stać się liderem. Inspiracją staje się klasyka oraz najnowsze trendy. W katalogu znajduje się ponad 1500 modeli, które wyróżniają się innowacyjną formą, elegancją i stylem. Przykładem znanej i cenionej na świecie kolekcji może być IdealLux Moonlight. Przepiękne zwisające kryształki nawiązują do kropel deszczu. Przemyślana forma i zadziwiające efekty świetlne, jakie oferują lampy Ideal Lux zachwycają odbiorców.  

Oświetlenia Slamp – dzieła sztuki w Twoim domu

Przeglądając ofertę marki Slamp i poznając kolekcję La Lollo, Aria czy Mida przestaje dziwić, że lampy Slamp zyskały takie uznanie. Równowaga między najnowszymi trendami we wzornictwie a zachowaniem indywidualnego stylu pozwala na osiągnięcie najwyższego poziomu i zaoferowanie odbiorcom innowacyjnych, niepowtarzalnych lamp do wnętrz. Ekskluzywne lampy Slamp Aria, które zaprojektowała legendarna już postać w świecie designu – Zaha Hadid, doskonale podkreślają elegancję wnętrza. Blask, jaki roztaczają, nada wyjątkowego charakteru każdemu miejscu. Wizjonerska wizja, na bazie której powstała niesamowita kolekcja La Lollo to nieskończone możliwości aranżacyjne. Oparta na cylindrycznych kształtach seria wykonana jest z ekskluzywnych technopolimerów. Bogactwo wzorów pozwala na dopasowanie ich do przestrzeni domowej lub hotelowej. 

Lampy Slamp nie są jednolite. Zależny od twórcy i jego sposobu postrzegania świata charakter modeli daje możliwość znalezienia idealnego oświetlenia każdemu fanowi designu. Zainspirowana klejnotami kolekcja Mida potwierdza, że oświetlenie Slamp odpowiada na potrzeby każdego, a projekty marki doceniane są w międzynarodowych konkursach.

Oświetlenie polskich marek – TK-lighting i lampy Nowodvorski

Znane i lubiane, tak najszybciej można scharakteryzować lampy Nowodvorski. Polska firma od lat dostarcza Polakom rozwiązań oświetleniowych wysokiej jakości. Dążenie do perfekcji i śledzenie aktualnych trendów wnętrzarskich pozwala marce utrzymać się na czołówce w branży oświetleniowej. Popularne kolekcje jak Nowodvorski Eye, Egg czy nowoczesny Sticks są odpowiedzią na potrzeby odbiorców, którzy szukają coraz nowszych i innowacyjnych form i rozwiązań.

Marka TK Lighting, mimo krótszego stażu zdołała przekonać do siebie wielu użytkowników. Produkcja opierająca się na polskich komponentach oraz zdolni projektanci zasłużyli na dołączenie do grona najlepszych marek oświetleniowych. Jedna z popularniejszych kolekcji – Hilton cieszy się dużym powodzeniem, dzięki nowoczesnemu designowi i starannemu wykonaniu.

Decyzja o tym, które marki będą najlepsze do własnego domu, jak zwykle zależy wyłącznie od odbiorcy. Polskie marki, lampy TK Lighting czy Nowodvorski to przyzwoita, sprawdzona i potwierdzona jakość oraz wzory, które odpowiadają najnowszym trendom we wzornictwie. Włoskie marki mogą zaoferować innowacyjne materiały o najwyższej jakości oraz dopracowane przez projektantów modele, które zaskakują. Przyznać jednak trzeba szczerze, że cena włoskich arcydzieł marek takich jak Slamp czy Ideal Lux jest często nieporównywalnie wyższa. Wielu odbiorców decyduje się więc na dobre modele, które nie zrujnują ich portfela i będą pasować do aranżacji wnętrz.