/Pralka i suszarka w jednym – nowoczesne rozwiązanie w Twoim domu

Pralka i suszarka w jednym – nowoczesne rozwiązanie w Twoim domu

Nowoczesne rozwiązania są pożądane w każdym domu. Dzięki nim mamy możliwość zaoszczędzenia czasu i skupienia się na innych czynnościach, które sprawiają nam więcej przyjemności niż domowe obowiązki. Wiele osób zastanawia się, jakie sprzęty AGD okazują się niezbędne, a z których lepiej jest zrezygnować. Na pewno podstawowym wyposażeniem okaże się pralka. A suszarka? Czy można połączyć oba te sprzęty i stworzyć jedno, idealne urządzenie?  

Urządzenia AGD zwiększające komfort domowników 

W naszych domach nie brakuje urządzeń AGD i RTV, dzięki którym przebywanie we własnych czterech kątach staje się komfortowe. Bardzo często wpływ na to, czy kupimy kolejny sprzęt, ma głównie jego cena oraz to, jak często moglibyśmy go użytkować. Czasami okazuje się, że tego rodzaju inwestycja sprawdza się doskonale. Dlatego jeżeli zajrzymy do wielu domów, to szybko zorientujemy się, że mieszkający w nich ludzie cenią sobie wygodne rozwiązania i możliwość zaoszczędzenia czasu. Jeżeli chodzi o większe urządzenia AGD, szczególnie te znajdujące się między innymi w łazience, to będą to z pewnością pralka i suszarka.  

Czy suszarka może okazać się przydatna? 

Dzisiejsze suszarki oferują znacznie więcej niż sprzęty, które dostępne były jeszcze kilkanaście lat temu. Aktualnie nie musimy martwić się o to, że nasze ubrania zostaną uszkodzone podczas procesu ich suszenia. Tego rodzaju urządzania wręcz dbają o to, aby wkładane do nich tkaniny pozostały w możliwie jak najlepszej kondycji przez długi czas. Suszarka może być przydatnym urządzeniem zwłaszcza w momencie, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie, przez co nie mamy miejsca na rozłożenie klasycznej, dużej i stojącej suszarki. Taki sprzęt możemy nie tylko zabudować, ale także postawić go na dostępnej pralce. Tak naprawdę istnieje jednak nieco lepsza alternatywa, która pozwala nam zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca… 

Pralka i suszarka w jednym – czy to może się udać? 

Pralka i suszarka w jednym urządzeniu oznacza, że poprzez jeden wydatek możemy zyskać dwa urządzenia, które znacząco odciążają nas w przypadku domowych obowiązków. Nagle okazuje się, że wystarczy jedynie wrzucić ubrania do bębna, zaprogramować pralkę i wrócić do przerwanych czynności. A później? Koniec z rozkładaniem dużej, przenośnej suszarki. Teraz to urządzenie przygotuje nasze ubrania. Niektóre tkaniny po wyjęciu z bębna takiego urządzenia będą wyglądały nawet jak wyprasowane.  

Pralko-szuszarki okazały się prawdziwym spełnieniem marzeń każdego, kto często pierze ubrania, a nie lubi późniejszego procesu ich rozwieszania i czekania, aż w końcu wyschną. Co więcej, takie urządzenia wcale nie muszą kosztować znacznie więcej. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, to zamiast oddzielnej pralki i suszarki zdecyduj się raczej na pralko-suszarkę.  

Jaka pralko-suszarka będzie najlepsza? 

Zanim wybierzemy odpowiedni sprzęt do naszego domu, dobrze jest zastanowić się, czy Tobie i pozostałym domownikom zależy na możliwości zabudowy pralki. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się mieszkania, w których panuje pewna spójność w przypadku aranżacji wnętrz. Dlatego wybór zabudowanych sprzętów okazuje się kuszącą alternatywą, z której warto skorzystać. Jednak pralko-suszarki bez zabudowy również są chętnie wybierane. Użytkownikom zależy przede wszystkim na oferowanych przez nie funkcjach.  

Dostępne w ofercie pralko-suszarki szwedzkiej marki Electrolux okazują się doskonałym rozwiązaniem dla każdego domu bądź mieszkania. Przykładem może być pralko-suszarka PerfectCare 700 EW7W369SP, która korzysta z systemu DualCare. Jest on odpowiedzialny za rozpoznanie rodzaju tkaniny i wagi wsadu. Ma to pomóc w doborze temperatury oraz dobrania odpowiedniej szybkości ruchów bębna. A co, jeżeli wolisz raczej odświeżać, niż zbyt często prać? Wspomniana pralka została wyposażona w system SteamCare, który sprawdza się do odświeżania tkanin. Świeżość możliwa jest do przywrócenia dzięki wykorzystaniu atutów prasowania parą.  

Dobrym wyborem będzie również pralko-suszarka PerfectCare 900 EW9W161BC, która także posiada wspomniane wyżej funkcje. Co więcej, zastosowano tutaj system DelicateCare. Jego zadaniem jest dostosować temperaturę, a nawet ruchy bębna to typu pranej tkaniny, aby zapewnić jej optymalną pielęgnację. Dzięki temu łatwo i szybko zadbasz nawet o jedwabne ubrania.