/Problem rdzy? Podpowiemy, jaka farba do metalu sprawdzi się najlepiej.

Problem rdzy? Podpowiemy, jaka farba do metalu sprawdzi się najlepiej.

Firma Noxan to specjaliści, którzy od lat pomagają nam chronić oraz wykańczać nasze domy, mieszkania i budynki przemysłowe. W ich niezwykle rozbudowanej ofercie, znajdziemy wszystko, od farb i lakierów, przez oleje, impregnaty, systemy uszczelniające i wiele innych środków. Ich siedziby mieszczą się w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie, zaś dodatkowo w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku dostępne są ich mieszalnie farb. Można oczywiście dokonać zamówienia z wysyłką lub odebrać je osobiście. Produkty oferowane przez Noxan są najwyższej jakości, posiadają wszelkie atesty, są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Pracownicy firmy są odpowiednio wyszkoleni i w razie jakichkolwiek wątpliwości są w stanie podpowiedzieć odpowiednie rozwiązanie.

Dziś przedstawimy jaka farba do metalu znajduje się w ich ofercie, czym się charakteryzuje i jak ją odpowiednio nakładać.

  1. Farba podkładowa do metalu skorodowanego

W przypadku, gdy nasz metalowy element nosi ślady korozji, należy przygotować podłoże odpowiednio lub dokonać wyboru odpowiedniej farby. Farba do metalu skorodowanego nadaje się szczególnie do elementów metalowych codziennego użytku, które znajdują się na dworze. Szczególnie narażone na korozję są płoty, bramy, klatki schodowe, schody przeciwpożarowe, barierki. Ponieważ farby oferowane przez Noxan zawierają wysoką zawartość fosforanu cynku mogą być stosowane w środowisku morskim i przybrzeżnym. Jakie farby proponuje Noxan?

  • Farba podkładowa antykorozyjna z fosforanem cynku P201 – zapewnia wiele możliwości aplikacji: wałkiem, pędzlem, pistoletem powietrznym, natryskiem bezpowietrznym. Charakteryzuje się wysoką ochroną antykorozyjną. Można nim pokrywać także elementy drewniane. Idealny dla elementów metalowych, które mają ciągły kontakt z atmosferą morską
  • Podkład antykorozyjny na skorodowaną stal RO 769/780/788 – grunt alkidowy oparty na oleju rybim. Dzięki temu składnikowi można go kłaść bezpośrednio na skorodowany metal (rdzę) oraz na wilgotne powierzchnie. Penetruje korozję, wypierając wilgoć i zapobiegając dalszej korozji. Najlepszą metodą aplikacji będzie wałek.
  • Podkład szybkoschnący do aplikacji pistoletem P219 – jego największym plusem jest szybkość schnięcia, (nawet już w 30 minut) oraz duża wydajność.
  • Szybkoschnący podkład i nawierzchnia w jednym Monoguard – dzięki połączeniu 2 w 1 jest bardzo popularny, dodatkowo charakteryzuje się dużą odpornością, można nim pokrywać nawet mocno skorodowane elementy. Szybko schnie i jest wodorozcieńczalny.
  1. Farba do metalu

Jeśli nie musimy walczyć z rdzą, wystarczy wybrać jedną z najlepszych farb do metalu, dostępną na rynku, czyli CombiColor 2w1. Pozwala ona na pokrycie nawierzchni grubą warstwą, przy nałożeniu jednorazowym. Farba ta nie ścieka, nie pęka, dobrze się rozprowadza i nie pozostawia śladów po pędzlu, jest wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne. Wyjątkowa wydajność oraz dobra jakość krycia są jej dużymi atutami.

Stosuje się ją do pomieszczeń o przeznaczeniu lekkim przemysłowym, wiejskim i miejskim, równie dobrze sprawdza się w pomieszczeniach ogrzewanych jak i nieogrzewanych. Można nakładać ją pędzlem, wałkiem lub pistoletem malarskim. Do wyboru mamy wiele opcji kolorystycznych. Wszystkie są dostępne w wykończeniu z połyskiem, niektóre w macie i satynie.

Jak widać, niezależnie od tego, czy musimy pokryć skorodowany metal, czy planujemy pomalowanie nowych elementów, Noxan ma dla nas odpowiedź. Ich produkty sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach o przeznaczeniu przemysłowym jak i mieszkalnym. Dlatego warto odwiedzić stronę noxan.pl i sprawdzić ich ofertę już dzisiaj.