/Profesjonalne młoty pneumatyczne – przegląd rynkowej oferty
Profesjonalne młoty pneumatyczne

Profesjonalne młoty pneumatyczne – przegląd rynkowej oferty

Młoty pneumatyczne to ręczne narzędzia stosowane do skuwania i podkuwania, ścinania, wybijania i wbijania podczas prac wyburzeniowych, drogowych i remontowo-rozbiórkowych. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem sprawdzonych młotów pneumatycznych chętnie wybieranych przez polskich fachowców.

Sprawdzone młoty pneumatyczne

Poszukując odpowiedniego młota pneumatycznego dostosowanego do rodzaju i specyfiki planowanych prac, należy określić parę istotnych parametrów i aspektów technicznych. Wśród nich należy wymienić m.in. rozmiar uchwytu narzędzia, jego wagę, częstotliwość udaru, ciśnienie robocze i akustyczne, poziom wibracji oraz zużycie powietrza. Wszystkie te parametry bezpośrednio wpływają na komfort i wydajność pracy. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane młoty pneumatyczne zarówno przez specjalistów, jak i mniej doświadczonych użytkowników.

Młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic CP 4608 D

Młoty pneumatyczne należące do serii Chicago Pneumatic CP 4608 D to masywne młoty o dużej sile udaru. Dzięki autorskiej konstrukcji i świetnym parametrom technicznym narzędzia te doskonale sprawdzą się przede wszystkim do wybijania, rozbijania, ścinania i skuwania w pracach drogowych i budowlanych. Młoty te wyposażone są w otwarty uchwyt ze spustem wewnętrznym oraz w kołpak zabezpieczany wsuwaną sprężyną. Siła udaru młotów Chicago Pneumatic CP 4608 D oscyluje w granicach 90 dżuli. Mimo że młot ten waży zaledwie 14 kg, zapewnia on energię udaru porównywalną z młotami o masie 30 kg. Urządzenie pracuje przy ciśnieniu roboczym 6,2 barów i 93 dB(A) ciśnienia akustycznego. Młot zużywa 21 l powietrza na sekundę i ogranicza poziom wibracji do 12,3 m/s2.

Młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic CP 0112 S

Młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic CP 0112 S to niewielkie konstrukcyjnie młoty z uchwytem typu T. Są to narzędzia przeznaczone przede wszystkim do prac podłogowych i ziemnych i idealnie sprawdzają się w podkuwaniu, wyburzaniu i skuwaniu w trakcie prac drogowych, komunalnych oraz wyburzeniowych. Prezentowane młoty ważą 14,5 kg, dzięki czemu mogą być komfortowo użytkowane w trudno dostępnych miejscach. Urządzenia generują wibracje na poziomie 16,3 m/s2, 93 dB(A) ciśnienia akustycznego, pracują na ciśnieniu 6,2 barów i zużywają 23 l powietrza na sekundę.

Młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic CP 0222 CHOTBS

Młoty pneumatyczne Chicago Pneumatic CP0222 CHOTBS to jedne z najchętniej wybieranych, niewielkich młotów. Urządzenia te świetnie sprawdzą się do prac wyburzeniowych, budowlanych, montażowych oraz kopalnianych. Ważą zaledwie 10,5 kg, wyposażone są w uchwyt zamknięty typu D i składają się wyłącznie z 34 części bez uszczelnień miękkich. Dzięki temu gwarantują wysoki poziom niezawodności i wygodną eksploatację. Urządzenia generują 90 dB(A) ciśnienia akustycznego, 19,8 m/s2 wibracji i zużywają 19 l powietrza na sekundę.