/Przedpokój w mieszkaniu, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Przedpokój w mieszkaniu, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Nie zawsze do urządzania przedpokoju przywiązujemy uwagę. To zazwyczaj niewielkie pomieszczenie, tylko przechodnie, w którym spędzamy bardzo mało czasu. Warto jednak pamiętać o tym, że przedpokój to pierwsze miejsce, jakie wita nas po przyjściu do domu. To właśnie przedpokój jako pierwszy widzą goście, którzy nas odwiedzają. Zatem warto go urządzić ładnie, a przede wszystkim praktycznie.

Co powinno się znaleźć w przedpokoju?

Zostawiamy w nim odzież wierzchnią. Wychodząc z domu rzucamy okiem na swój wygląd, lubimy też w wygodnej pozycji zakładać buty. To dobre powody, by odpowiednio zaaranżować przedpokój i stworzyć praktyczną i ładną przestrzeń, która już od progu będzie cieszyć oko. Co powinno znaleźć się w przedpokoju?

  • Szafa – najbardziej praktyczna będzie taka, która ma zamontowany drążek na wieszaki. Zmieści się w niej więcej swetrów i kurtek, które będą odwieszone w estetyczny sposób. Jeśli nie przeszkadza nam to, że kurtki pozostaną na widoku, możemy również zdecydować się na wieszak zewnętrzny. 
  • Szafka na buty – mamy do wyboru kilka rodzajów. Miejsce na buty może znaleźć się na dole szafy, w której trzymamy kurtki. Może to być również osobna szafka, która będzie przeznaczona wyłącznie na obuwie. Tego rodzaju szafki są zazwyczaj płytsze i dzięki temu zajmują mniej miejsca. Buty możemy również chować w pufie, który pełni podwójną funkcję: na górze jest siedzisko, natomiast niżej są półki. Tego typu połączenie z pewnością sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Ciekawe rozwiązania tego typu prezentuje Abra Meble
  • Lustro – powinno być duże i wygodne, a także spójne z resztą mebli. To dobry powód, by zdecydować się na zakup całego kompletu. 

Dekoracje w przedpokoju – tak, czy nie?

Wydaje się, że przedpokój nie jest dobrym miejscem na różnego rodzaju ozdoby i dekoracje. Nic bardziej mylnego – to pomieszczenie, w którym nie spędzamy zbyt wiele czasu, ale często przez nie przechodzimy. Dlatego warto nadać mu charakteru. W przedpokoju możemy postawić na rośliny – zieleń kwiatów dobrze zagra z każdym rodzajem mebli. Jeśli nie mamy w przedpokoju zbyt wiele miejsca – zdecydujmy się na ozdoby, które w ogóle go nie zabiorą, np. obrazy. Jeśli przestrzeni jest więcej, możemy sobie pozwolić na stylowy dodatek w postaci ozdobnego krzesła lub pufa, czy donicy z kwiatem. Dobrze sprawdzi się również lampa, dzięki której po przyjściu do domu nie trzeba będzie wykorzystywać centralnego oświetlenia.