/Robot koszący odpowiedni nawet do wysokiej trawy – poznaj Dreame Roboticmower A1

Robot koszący odpowiedni nawet do wysokiej trawy – poznaj Dreame Roboticmower A1

Wybór robota koszącego powinien być podyktowany rodzajem trawnika, kątem nachylenia podłoża czy też wielkością terenu zielonego. Robot koszący robotowi koszącemu nierówny. Dziś przedstawimy Wam model Roboticmower A1 producenta Dreame. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na niego?

Robot, który kosi trawę nawet o wysokości 10 cm i posiada zdalne wyznaczanie obszaru koszenia

Nie musisz korzystać z przewodów ograniczających i ręcznie wyznaczać strefę koszenia. W przypadku robota koszącego producenta Dreame wszystkie czynności przygotowawcze odbywają się zdalnie. Musisz zatem pobrać aplikację Dreamehome, a następnie ją włączyć i kierować robotem w odpowiedni sposób. Po wykreśleniu obszaru koszenia wystarczy go potwierdzić. Wtedy można już przejść do ustawień parametrów koszenia. Nawet gdy trawa ma 10 cm długości, można korzystać z tego robota. Jednak nie powinna być nigdy wyższa. Jeśli trawnik jest mocno zapuszczony, to najpierw należy skrócić go do długości przynajmniej 10 cm, a później można kosić go przy użyciu Roboticmower A1. Optymalna wysokość trawy do koszenia to 8 cm. Robot koszący może skrócić ją do wysokości od 3 do 7 cm. Dzięki temu sprawdzi się zarówno do trawy, którą utrzymuje się bardzo krótką, jak i do tej, która ma być dość długa. Trawa sportowa będzie się świetnie prezentować dzięki U Path Planning, czyli przemieszczaniu się robota w taki sposób, że kreśli literę U na podłożu. Wyższe koszenie 6-7 cm będzie odpowiednim wyborem w przypadku trawy, która rośnie wolniej, a także tej, którą utrzymuje się wysoką ,np. łąkowej.            

Duża powierzchnia trawnika, którą możesz wykosić przy użyciu Roboticmower A1 

Przy użyciu Roboticmower A1 od Dreame możesz kosić powierzchnię trawnika do 2000 m2. Oznacza to, że nawet gdy trawnik ma powierzchnię orlika, czyli 60 m x 30 m, może być wykoszony takim sprzętem. Należy przy tym pamiętać, że w ciągu jednego dnia robot koszący może skosić maksymalnie ok. 1000 m2. Niemniej jednak proces jego ładowania do pełna trwa zaledwie 65 minut po czym wraca do pracy w tym miejscu, w którym ją zakończył. Dzięki temu może efektywnie przystrzyc nawet bardzo duży trawnik, dzieląc pracę na etapy.  

Poznaj elementy, które wpływają na wysoką wydajność Dreame Roboticmower A1 – pojemna bateria, szybkie ładowanie, funkcje ochrony sprzętu   

Wyjątkowość robota koszącego Dreame Roboticmower A1 opiera się na jego funkcjach. Otóż dzięki funkcji ochrony przed deszczem, gdy tylko wykryje wilgoć, od razu wraca do stacji dokującej. Jesienią i zimą, gdy ustawi się plan jesienno-zimowy koszenia, warto zaznaczyć w aplikacjie Dreamehome funkcję ochrony przed mrozem. Dzięki temu urządzenie będzie pracować do temperatury właściwej dla koszenia trawnika, a więc nie niższej niż 6 stopni. Koszenie w zbyt niskiej temperaturze powoduje osłabianie traw, które są bardziej podatne choćby na choroby grzybowe, a wśród nich, bardzo popularną wśród różnych gatunków traw, pleśń śniegową. Warto podkreślić, że robot koszący od Dreame posiada wydajną baterię litowo-jonową. Jednocześnie można ustawić blokadę korzystania ze sprzętu przez dzieci. Dzięki temu można zapewnić im większe bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że robot koszący wyposażony jest też w funkcję detekcji przeszkód, które rozpoznaje nawet w promieniu 70 metrów. Dzięki temu nie ma obaw, że najedzie na meble czy rośliny podczas pracy. Taki wydajny sprzęt koszący możecie nabyć w ofercie na stronie: https://sklep.dreame-polska.pl.