/Rodzinne Podolany coraz większe

Rodzinne Podolany coraz większe

Trwa rozbudowa inwestycji Rodzinne Podolany. Przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstają kolejne domy w zabudowie szeregowej. Jeszcze w tym roku nowym mieszkańcom zostaną przekazane 24 lokale o powierzchniach 76, 79 i 99 mkw. Jednocześnie trwa sprzedaż kolejnego etapu.

Rodzinne Podolany to osiedle złożone z dwupoziomowych mieszkań i domów w zabudowie szeregowej. W ramach całej inwestycji powstanie finalnie 9 szeregów. O popularności projektu decyduje m.in. jego lokalizacja. Rzadko bowiem się zdarza, aby prawie w centrum dużej metropolii powstawały domy w zabudowie szeregowej. Zazwyczaj prym wiodą budynki wielorodzinne. Inwestycja zadebiutowała w 2019 roku i od tego czasu deweloper Sky Investments wybudował już 5 szeregów, łącznie 47 lokali. Obecnie w budowie jest z szereg C i F, w ramach którego powstanie 8 lokali o powierzchni 99 m kw. z ogrodami oraz 16 lokali o powierzchniach 76 lub 79 m kw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw. – Szeregi C i F to już zaawansowany stan budowy. Obecnie trwają prace związane z elewacją. Oba szeregi będą w pełni gotowe jeszcze w tym roku, w IV kwartale. – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments. Niedawno ruszyła sprzedaż kolejnego etapu. Tym razem, w ramach szeregu H i I powstanie 28 lokali o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Projekty zakładają podział takiego dwupoziomowego mieszkania na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy pokoje i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 m kw. oraz poddasze nieużytkowe (około 11 mkw.) oraz teren zielony przed wejściem. Każdy lokal będzie znajdował się na działce o powierzchni od około 133 do 330 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Po kilku tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży zostało 12 z 28 lokali, a wszystkie będą gotowe do zamieszkania w I kwartale 2023 roku. Co ważne, na terenie osiedla deweloper zaplanował także miejsca postojowe, skwer oraz plac zabaw. Możliwy jest także wybór pakietów dodatkowych.

Rodzinne Podolany powstają przy ulicy Heleny Rzepeckiej, na poznańskich Podolanach. To spokojna, urokliwa okolica w północno-zachodniej części miasta, znajdująca się między zielonym Strzeszynem a ścisłym centrum. Rozwinięta infrastruktura zapewni wygodę oraz komfort codziennego życia.

Biuro Prasowe NEWSERIA