/Roleta zewnętrzna – 3 zalety

Roleta zewnętrzna – 3 zalety

Rolety są jedną z najpraktyczniejszych dekoracji okiennych. Dzięki nim można uzupełnić wnętrze o prostą i funkcjonalną ozdobę, która jednocześnie ochroni przed nadmiernym słońcem. W nocy dodatkowo odetnie napływ światła z lamp ulicznych oraz uniemożliwi wścibskim sąsiadom podglądanie. Jeżeli zastanawiasz się nad montażem rolet w swoim domu, możesz postawić nie tylko na modele do wnętrz. Równie dobrym rozwiązaniem jest roleta zewnętrzna.

1. Ochrona przed słońcem i sztucznym światłem

2. Roleta zewnętrza to większe bezpieczeństwo

3. Proste sterowanie

Roleta zewnętrzna w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności. Coraz częściej montuje się ją w domach jednorodzinnych, choć zainteresowani są nią również mieszkańcy bloków i kamienic. Rolety zewnętrze natynkowe wybierają również sklepy i punkty usługowe. Jakie są zalety rolety zewnętrznej? Oto 3 najważniejsze z nich.

Ochrona przed słońcem i sztucznym światłem

Releta zewnętrzna to skuteczna ochrona przed światłem przez całą dobę. W ciągu dnia dzięki niej można zabezpieczyć wnętrze domu przed silnymi promieniami słońca, które rażą w oczy i nadmiernie nagrzewają pomieszczenie. Rolety okienne zewnętrzne są przydatne zwłaszcza latem, gdy panują upały. Dzięki nim w domu jest znacznie chłodniej niż na zewnątrz. Rolety są również dobrym sposobem, by odciąć dopływ światła z ulicznych latarni po zmroku. Zasłaniając okno, łatwiej zasnąć i zregenerować organizm w nocy.

Roleta zewnętrza to większe bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne często pełnią również funkcję antywłamaniową. Ich zamontowanie  zmniejsza ryzyko włamania i kradzieży. Dzięki temu dom jest bezpieczniejszy, zwłaszcza pod nieobecność właścicieli. Nawet zwykła roleta PCV utrudnia działanie złodziejowi, uniemożliwiając mu otwarcie lub wybicie okna. Ponadto zasłonięte szyby nie pozwalają sprawdzić, jakie sprzęty i wartościowe przedmioty znajdują się wewnątrz, co zwiększa ryzyko, że włamanie będzie zupełnie nieopłacalne.

Proste sterowanie

Rolety dostępne w sklepach takich jak Domondo są łatwe w sterowaniu, co zachęca do ich zakładania nawet osoby, które do tej pory były sceptycznie nastawione do takiego rozwiązania. Większość modeli jest sterowanych za pomocą prostego w obsłudze panelu. Rolety elektryczne składa się i rozkłada bez żadnego wysiłku. Dzięki temu w kilka sekund dostosowuje się ich ustawienie do aktualnej pory dnia, nasłonecznienia oraz własnych preferencji. Dodatkowo rolety aluminiowe z elektrycznym systemem sterowania można połączyć z systemem smart dom, który obsługuje się z poziomu smartfona.