/Rusztowanie aluminiowe jezdne – bezpieczna praca na wysokości w domu i ogrodzie

Rusztowanie aluminiowe jezdne – bezpieczna praca na wysokości w domu i ogrodzie

Sezon na prace w domu i ogrodzie ruszył! Latem nie tylko pielimy ogródki czy podlewamy trawniki, ale również przycinamy żywopłoty, pielęgnujemy drzewka owocowe, naprawiamy drobne uszkodzenia elewacji czy urządzamy malowanie salonu lub kuchni. Właściciele domów z pewnością wiedzą, o czym mowa – wiele z prac sezonowych należy powtarzać w zasadzie co roku. Znaczna część z nich to prace na wysokości, a te wymagają specjalnego sprzętu. Czy rusztowanie aluminiowe, znane głównie z placu budowy, sprawdzi się także w domu i ogrodzie? Jaki model wówczas wybrać? Poniżej przedstawiamy aluminiowe rusztowania systemowe – alternatywę dla tradycyjnych drabin.

Rusztowanie aluminiowe – nie tylko dla profesjonalnych ekip budowlanych

Charakterystyczne rusztowanie aluminiowe to konstrukcja kojarzona przede wszystkim z placem budowy, remontem lub termomodernizacją budynków. Faktycznie – to właśnie tam najczęściej spotykamy rusztowania aluminiowe, choć mają one o wiele szersze zastosowanie. Zgodnie z definicją, rusztowanie to tymczasowa konstrukcja umożliwiająca pracę na wysokości, służąca do utrzymywania nie tylko osób, ale również materiałów i sprzętu – w przeciwieństwie do tradycyjnej drabiny. Nie wdając się tu zbytnio w specjalistyczną wiedzę i podziały, możemy wyróżnić rusztowanie ramowe – budowane ze specjalnych ram montowanych poprzecznie oraz rusztowanie systemowe – popularną konstrukcję przestrzenną składającą się z różnorodnych elementów. To właśnie rusztowania systemowe są wykorzystywane coraz częściej nie tylko przez fachowców, ale również indywidualnych użytkowników – przykładem może być linia CORDA od KRAUSE, czyli profesjonalne produkty do użytku domowego. Przy okazji warto wspomnieć, że specjalne rusztowania jezdne charakteryzuje stosunkowo prosta budowa i duża uniwersalność, a także bezproblemowa obsługa. Jeśli zatem szukasz rozwiązań do prac na wysokości i zależy Ci na bezpieczeństwie oraz komforcie prac na wygodnym podeście, rusztowanie aluminiowe to doskonały zakup – nawet jeżeli na co dzień nie zajmujesz się pracami  na wysokości!

Aluminiowe rusztowanie składane MONTO RollTec

Rusztowanie systemowe w ogrodzie i na posesji – wygoda i bezpieczeństwo

Aluminiowe rusztowanie jezdne doceni z pewnością każdy, kto ma do wykonania długotrwałe prace domowe – zarówno te w ogrodzie, jak i w obrębie dachu czy fasady budynku. O ile szybką wymianę żarówki na ganku czy zdjęcie piłki z drzewa możesz spokojnie przeprowadzić z wykorzystaniem drabiny, w przypadku malowania altany, prześwietlania drzewek owocowych czy malowania drewnianej elewacji, zdecydowanie przyda się stabilne rusztowanie z dużym podestem. Rusztowania KRAUSE to propozycja dla wymagających użytkowników, którzy cenią sobie wysoką jakość, mobilność i prostotę obsługi. Lekkie rusztowanie aluminiowe wyposażone w rolki z hamulcem możesz ustawić na tarasie, podjeździe czy innym utwardzonym podłożu i wraz z rozwojem prac przesuwać bez konieczności demontażu, co znacząco ułatwia pracę. Szeroki podest, poza użytkownikiem, pomieści wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty. A dzięki konstrukcji rusztowania, nie musimy zachowywać trzech punktów podparcia – jak ma to miejscy w przypadku drabiny – ani schodzić z niej po potrzebne narzędzia. To duże ułatwienie!

Rusztowanie systemowe jezdne

Rusztowanie jezdne w domu? Zdecydowanie!

W tym roku zamiast prac ogrodowych planujesz generalny remont? A może tegoroczny urlop przeznaczasz na odświeżanie kolejnych pomieszczeń i malowanie ścian oraz sufitów? Rusztowanie jezdne systemowe przyda się nie tylko wokół domu, ale również do prac wykonywanych w środku – szczególnie tych długotrwałych. Tynkowanie, montaż instalacji elektrycznej, układanie płytek czy malowanie i tapetowanie to zajęcia wymagające nie tylko umiejętności, ale również skupienia, o które wcale niełatwo na rozchwianej drabinie! Rusztowanie jezdne zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę podczas prac wykonywanych na wysokości – jeśli chcesz swobodnie operować wałkiem lub pędzlem czy przyklejać tapetę, to rozwiązanie dla Ciebie. W modelach KRAUSE zastosowano poręcze i szczeble o dużych średnicach profilu tunelowego, co przekłada się bezpośrednio na zwiększenie stabilizacji.

Rusztowanie jezdne składane CORDA

Mobilność czy bezpieczeństwo? Nie musisz wybierać

Profesjonalne rusztowania systemowe to nie tylko masywne, wielopiętrowe konstrukcje – lekkie i kompaktowe modele jezdne mogą być bez problemu przestawiane bez konieczności demontażu. Po złożeniu rusztowanie aluminiowe nie zajmuje wiele miejsca – nawet jeśli nie posiadasz dużego garażu czy szopy, z pewnością uda Ci się wygospodarować dla niego miejsce.

***

Rusztowanie aluminiowe to świetnia alternatywa dla drabiny. Jeśli potrzebujesz rozwiązań do długotrwałych prac na wysokości, wypróbuj stabilne i jednocześnie mobilne rusztowania systemowe.