/Rynek nieruchomości na warszawskim Żoliborzu
Rynek nieruchomości na warszawskim Żoliborzu

Rynek nieruchomości na warszawskim Żoliborzu

Prestiżowa dzielnica Warszawy wciąż jest na topie. Mieszkania na sprzedaż na Żoliborzu cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem. Obok Mokotowa i Wilanowa to jedno z najbardziej popularnych miejsc w stolicy Mazowsza. To dzielnica, która ma swój specyficzny klimat i położona jest blisko centrum miasta. W tej części Warszawy powstaje wiele nowoczesnych osiedli z luksusowymi apartamentami, w których chętnie zamieszkują ludzie młodzi.

Średnie ceny nieruchomości na Żoliborzu

Jeśli chodzi o koszt zakupu mieszkania, dzielnica plasuje się w ścisłej czołówce. Szacunkowa cena za nieruchomość z rynku pierwotnego wynosi 12 895 złotych za metr kwadratowy. Od początku 2020 roku wzrosła o około 3,87 procent. Najdroższe mieszkania znajdują się w pobliżu Bulwarów Zbigniewa Religi, Placu Dionizego Henkla, ul. Czesława Ludwika Rybińskiego czy Stefana Czarnieckiego, za które trzeba zapłacić od 15 828 do 17 592 zł za m kw.

Najtańszymi propozycjami są lokale mieszkalne zlokalizowane przy ulicy Opalińskiej oraz Tylżyckiej, gdzie średnia cena nieruchomości wynosi od 9200 do 10 000 złotych. Dzielnica zyskuje coraz większy prestiż i uznanie mieszkańców stolicy. Wszytko to za sprawą spokojnej okolicy oraz doskonale rozwiniętej siatki połączeń komunikacji miejskiej. Na Żoliborzu znajduje się również wiele zrewitalizowanych przedwojennych kamienic oraz domów jednorodzinnych.

Mieszkania na sprzedaż na Żoliborzu

Największa liczba nieruchomości w stanie deweloperskim znajduje się przy ulicy Krasińskiego i Powązkowskiej. Popyt na mieszkania na sprzedaż na Żoliborzu (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/warszawa/zoliborz/) stale rośnie. W ofercie deweloperów dostępnych jest 558 ofert lokali mieszkalnych oraz domów. Najtańsze mieszkanie można kupić za kwotę 281 tys zł. Dzielnica charakteryzuje się niską, kameralną zabudową. Do dziś zachowała kameralny i artystyczny klimat.

Na Żoliborzu znajduje się aż 2,5 km terenów zielonych, w tym Park Kępa Potocka, Park im. Stefana Żeromskiego, Park Kaskada oraz Park Żołnierzy Żywiciela. Z tego powodu chętnie zamieszkują tu rodziny z dziećmi. Dzielnica sprzyja długim spacerom, wycieczkom rowerowym czy uprawianiu joggingu. Bogata infrastruktura  i mnogość inwestycji deweloperskich sprawiają, że można żyć na Żoliborzu wygodnie oraz komfortowo. Do dyspozycji mieszkańców są instytucje kulturalne, szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, galerie handlowe, kina, teatry i baseny.

Podsumowanie

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe znajdują się na Marymoncie, Starym Żoliborzu i w pobliżu Sadów Żoliborskich. Są to głównie luksusowe apartamentowce o podwyższonym standardzie, wyposażone w garaż podziemny, całodobowy monitoring i szereg innych udogodnień. W ofercie wielu deweloperów dostępne są przestronne kawalerki oraz dwupoziomowe mieszkania. Żoliborz należy do jednej z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy.

Miłośnicy życia kulturalnego z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Na Żoliborzu znajduje się renomowany Teatr Komedia, Kino Wisła czy placówki z zajęciami dla dzieci i młodzieży. Organizowane są pikniki, imprezy oraz zawody sportowe. Większość osób potwierdza, że można tu doskonale wypocząć od wielkomiejskiego zgiełku i dnia codziennego.

Opracowanie: GetHome.pl