/Santorini – odkryj najpiękniejszą z wysp Egejeskich

Santorini – odkryj najpiękniejszą z wysp Egejeskich

Ta malownicza, wulkaniczna wyspa, znajduje się na Morzu Egejskim i wraz z szeregiem mniejszych wysepek tworzy archipelag Cyklad. Jest położona 175 km od wybrzeży Grecji i uważa się ją za jeden z najpiękniejszych regionów tego kraju. Jej wulkaniczne pochodzenie daje swój wyraz w kolorach skał, architekturze czy miejscowej florze. Santorini z uwagi na swoją historię bywa porównywana do mitycznej Atlantydy, a to za sprawą wybuchu wulkanu, który w XVI wieku p.n.e. położył kres rozwijającej się tu kulturze minojskiej. Jednak jej ślady obecne są na wyspie do dziś.

Daj się uwieść czarowi najpiękniejszej z wysp archipelagu Cyklad

Znana z białych, wykutych w skale domków, niebieskich kopuł kościelnych, dzwonnic oraz fantastycznego, lokalnego wina Santorini oczaruje nawet najbardziej wymagających z gości. Wakacje na Santorini z CARTER® pozwolą Ci poczuć ten klimat wszystkimi zmysłami. Można tu do woli spacerować urokliwymi uliczkami, wijącymi się między tutejszymi sklepikami czy restauracjami, które uraczą nas wyśmienitymi rybami, owocami morza, a przede wszystkim winem, które produkuje się tu z Assyrtiko. Dzięki temu tradycyjnemu, regionalnemu szczepowi winorośli, wino z niej wytwarzane ma lekki, rześki, wytrawny smak, o wyraźnej kwasowości. Doskonale komponują się z potrawami kuchni śródziemnomorskiej, którą możemy się tu delektować podczas posiłku na tarasie widokowym, podziwiając widoki i napawając się łagodnym klimatem greckich wysp. Dzięki licznie i często organizowanym rejsom po morzu Egejskim, możemy stworzyć sobie okazję do zmiany perspektywy i pozwiedzać inne okoliczne wyspy. Można zobaczyć tu jedne z najpiękniejszych zachodów słońca w odcieniach różowego złota, a magicznie podświetlone po zmroku budynki z pewnością oczarują każdego. Nie zapominajmy o miejscowych plażach, gdzie zażywając kąpieli, słonecznych i nie tylko, dostarczymy sobie upragnionej dawki relaksu. Odwiedź www.carter.eu i zaplanuj swoje wymarzone wakacje na Santorini tak jak chcesz!

Aktywnie zgłębiaj najskrytsze tajemnice Santorini

Dla gości preferujących aktywne formy wypoczynku również czeka na wyspie wiele atrakcji. Można tu podążać śladami kultury minojskiej, która kwitła tu tysiące lat temu, przed słynnym wybuchem wulkanu. Warto odwiedzić ruiny starożytnej Thery, z której rozpościera przepiękny widok na zatokę. Znajduje się tam również udostępnione do zwiedzania stanowisko archeologiczne oraz Muzeum Prehistorycznej Thery. Dla amatorów architektury sakralnej jedną z obowiązkowych pozycji jest Katolicka Katedra Santorynu. Połączenie brzoskwiniowego koloru fasady z elementami błękitu daje spektakularny dla oka efekt, zwłaszcza jeśli spojrzeć na przepięknie odrestaurowaną wieżę zegarową. Na terenie wyspy znajdują się także centra nurkowe oferujące nurkowanie z akwalungiem, a także snorkelling. Więcej informacji znajdziesz na: https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/santorini.

Wakacje na Santorini z CARTER®

Z nami spędzisz wymarzony czas na jednej z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych wysp Grecji. Subtelny, grecki klimat, doskonałe jedzenie a przede wszystkim wszechobecne, upajające pięknem widoki zapiszą się w Twojej pamięci na zawsze. Jeśli planujesz romantyczną podróż ze swoją drugą połówką, chcesz spędzić upragnione wakacje z rodziną lub masz ochotę na wakacyjny wypad z przyjaciółmi – nie czekaj! Zaplanuj z nami swoją podróż już dziś na www.carter.eu. Wyjdź na przeciw marzeniom!