/Skąd wziąć pieniądze na wyposażenie domu?

Skąd wziąć pieniądze na wyposażenie domu?

Budowa, remont domu, zakup mieszkania z kredytu hipotecznego lub za zaoszczędzoną gotówkę kończą się najczęściej tym, że brakuje środków na wyposażenie. Skąd wziąć pieniądze na wyposażenie domu?

Źródła finansowania wyposażenia domu:

Podwyższenie kwoty kredyt hipotecznego

Satysfakcja z nowych czterech kątów, często tych pierwszych jest ogromna. Przysłonić ją może brak środków finansowych na wykończenie czy zakup niezbędnego do zamieszkania wyposażenia. Pieniądze z zaciągniętego na budowę czy remont domu kredytu hipotecznego często kończą się zbyt wcześnie z uwagi na niedoszacowany kosztorys budowlany. Część elementów wyposażenia taki kredyt w ogóle nie obejmuje. Kredyty hipoteczne udzielane są wyłącznie na sprzęty trwale związane z mieszkaniem takie jak meble w zabudowie, glazura, terakota itp. Możliwe jest podwyższenie kwoty kredytu, jednak procedura wygląda wówczas tak samo, jak przy ubieganiu się o kredyt od nowa.

Raty 0%

Mniejsze wydatki, związane na przykład z zakupem sprzętu AGD, RTV można sfinansować z oferowanych w elektromarketach rat 0%. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to nie sklep udziela kredytu na zakupy, ale bank i zanim zostanie on udzielony, niezbędna jest weryfikacja. W większości przypadków przed zakupem trzeba postarać się o uzyskanie zaświadczenia o dochodach.

Kredyt gotówkowy

To oczywiste, że do nowego domu czy mieszkania każdy chce wprowadzić się jak najszybciej. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba latami odkładać pieniędzy na doposażenie czterech kątów. Na rynku usług finansowych pojawiają się możliwie najtańsze kredyty gotówkowe, dzięki któremu można kupić wszystko, co potrzebne, drzwi, meble, sprzęt AGD/ RTV itp. Takie nisko oprocentowane kredyty stają się korzystniejszym rozwiązaniem, niż odkładanie pieniędzy przez długie lata. Często są jedyną szansą, gdyż bez niezbędnych elementów wyposażenia wnętrz inwestor nie może liczyć na odbiór domu po budowie czy zakończonym remoncie. Dla zaoszczędzenia sobie czasu warto przejrzeć różne oferty na kredyty gotówkowe bez zaświadczeń na get-money.pl i wybrać tę najbardziej atrakcyjną.

Pożyczki prywatne

Kiedy limit zdolności się wyczerpał, historia kredytowa nie jest najlepsza, pozostają pożyczki prywatne. Często to ostateczność, gdyż warunki, na jakich są udzielane, nie są korzystne dla domowego budżetu z uwagi na wysokie oprocentowanie.